Aktuálne informácie

27.08.2016 22:51:34 vložil Lujza Záhoráková

Delegácia z Univerzity Zhejiang Wanli navštívila SPU

Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre 26. augusta navštívili zástupcovia Zhejiang Wanli University (ZWU) z Číny. Delegácia, ktorú viedol prezident ZWU prof.  Ying Min sa v úvode návštevy stretla s rektorom SPU Dr.h.c. prof. Ing. Petrom Bielikom, PhD., vedením univerzity a zástupcami  fakúlt. Prostredníctvom prezentácií  boli hostia oboznámení s chodom univerzity, činnosťou jednotlivých fakúlt a pracovísk, ako aj s možnosťami spolupráce v rámci programu ERASMUS plus.

Čítať ďalej…

18.08.2016 15:30:15 vložil Renáta Chosraviová

SPU sa úspešne prezentuje na výstave Agrokomplex

Slovenská poľnohospodárska univerzita  (SPU) v Nitre sa aj tento rok zúčastňuje na jednej z najvýznamnejších medzinárodných výstav svojho druhu na Slovensku – 43. ročníku   poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2016.

Čítať ďalej…

09.08.2016 13:36:50 vložil SPU Web Admin

Stanovisko vedenia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Technickej fakulty SPU k medializovanej kauze

Vedenie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a vedenie Technickej fakulty SPU sa dištancuje od akýchkoľvek aktivít jednotlivých zamestnancov, ktorých výsledkom je poškodenie dobrého mena univerzity a fakulty. V súvislosti s medializovaným obvinením troch zamestnancov SPU v Nitre je vedenie univerzity súčinné s orgánmi činnými v trestnom konaní a v prípade preukázania viny budú prijaté príslušné opatrenia a vyvodené dôsledky aj v oblasti pracovnoprávnych vzťahov.

Čítať ďalej…

09.08.2016 11:10:54 vložil SPU Web Editor

Na letnej škole IMRD sa zúčastnili aj študenti z juhokórejských univerzít

Do jedenásteho ročníka Medzinárodnej prípadovej štúdie v rámci spoločného inžinierskeho programu International Master of Science in Rural Development (IMRD), ktorá sa uskutočnila 11. júla – 5. augusta, sa zapojili študenti zo všetkých kútov sveta, po prvýkrát však aj z Južnej Kórey.

Čítať ďalej…

03.08.2016 11:42:28 vložil SPU Web Editor

Projekt NoGAP úspešne ukončený

V rumunskom meste Kluž sa od 26. do 29. júla konalo záverečné stretnutie riešiteľov  7. rámcového projektu NoGAP: Komunita podporujúca prenos poznatkov s cieľom užšie prepojiť výskum, inovácie a obchodnú sféru. Riešiteľský tím projektu za SPU na stretnutí viedol Dr.h.c.prof.Ing.Peter Bielik, PhD., ktorý projekt NoGAP lokálne koordinoval.

Čítať ďalej…