Voľnočasové aktivity

tl_files/download/Pictures/Title_banner/archiv/ilustracky/5.jpgŠtudentský život nie je iba o učení a knihách. Univerzita ponúka študentom široké možnosti ako tráviť voľný čas, relaxovať, venovať sa športu alebo koníčkom.

Dlhoročnú tradíciu majú jarné a jesenné študentské dni, festival domácich klobás, karnevalový sprievod mestom, hokejový zápas medzi tímami oboch nitrianskych univerzít či imatrikulačný ples, ktorý na vás čaká už v novembri.

Na univerzite pôsobí Folklórny súbor ZOBOR, Divadielko na Osmičke, internátne rozhlasové a televízne štúdiá, poľovnícky krúžok Buteo, kynologický krúžok, sokoliari sv. Svorada, Miestny spolok Slovenského Červeného kríža, Vysokoškolské biblické hnutie a ďalšie zoskupenia.

Zaujímavé aktivity v oblasti medzinárodných kontaktov ponúkajú lokálne pobočky organizácie AIESEC či dobrovoľníci z ESN – Erasmus Student Network.

Záujemcov o poľovníctvo určite poteší možnosť absolvovať poľovnícke skúšky. V univerzitnej Autoškole Akadémia môžu získať vodičské oprávnenie na všetky typy motorových vozidiel.

 

 

 

Centrum univerzitného športu SPU v Nitre

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/student_life26.JPGAk uprednostňujete rekreačný alebo dokonca vrcholový šport, môžete sa venovať volejbalu, basketbalu, florbalu, plávaniu, tenisu, kulturistike, jazdectvu a ďalším disciplínam. K dispozícii máte ihriská v blízkosti študentských domovov a v areáli Centra univerzitného športu. Nájdete tu 25-metrový krytý plavecký bazén, športovú halu, pohybové štúdio, fit-centrum, tenisové kurty, ihrisko na plážový volejbal, outdoorové ihrisko a ďalšie možnosti pre športovanie.

Športové kluby pod hlavičkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre: BKM SPU Nitra, VK Ekonóm SPU Nitra, Florbalový klub ŠK Slávia SPU DFA Nitra

 

 

Folklórny súbor Zobor

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/zobor2.jpg

Bol založený v roku 1956 ako Súbor piesní a tancov pri Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre. Tvorí ho ľudová hudba, dievčenská spevácka skupina a tanečný súbor. Dramaturgická línia súboru sa od roku 1996 orientuje na spracovanie pôvodného folklórneho materiálu z okolia Nitry a z tekovskej oblasti formou tematických blokov a je doplnená o programové čísla komornejšieho charakteru z iných kultúrnych oblastí Slovenska.

Webová stránka: http://www.fszobor.sk/

 

 

 

 

Divadielko na Osmičke

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/DSC_1121.jpgŠtudentský herecký súbor bol založený v máji 1973. Jeho bránami prešli stovky nadšencov herectva, hudby, spevu a umenia.   Už štyridsať rokov prináša  svojmu publiku kvalitné predstavenia, vystúpenia jeho členov sú vítaným osviežením študentských imatrikulácií a lámačiek. Ocenenia z festivalov ako Akademický Prešov, Divadelné dni v Tlmačoch, Kremnické gagy, FEDIM Senica, ale aj skutočnosť, že mnohí Osmičkári zakotvili v profesionálnej umeleckej sfére svedčia o tom, že to, čo robia, robia dobre. A hlavne radi.

Webová stránka:
https://www.facebook.com/divadielko.na.osmicke

 

 

Internátne televízne štúdio Mladosť

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/logo-ITS.pngInternátne televízne štúdio Mladosť zaznamenáva a mapuje všetko zaujímavé, čo sa deje na univerzite. Videoreportáže z Dní otvorených dverí SPU, imatrikulačných plesov, vianočných koncertov, SPU festu a ďalších kultúrnych a športových podujatí nájdete na webovej stránke http://its.inr.sk/

 

 

 

 

.

Internátne rozhlasové štúdio Mladosť

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/Logo IRS Mladost.jpgPravidelne vysiela už od roku 1977. Hudbou a hovoreným slovom spríjemňuje večery obyvateľov študentských domovov. Jeho technici a moderátori nechýbajú ani na študentských a celouniverzitných akciách, akými sú Nitrianske univerzitné dni, Študentské dni nitrianskych univerzít, Deň otvorených dverí, SPUfest a ďalšie.

 

 

 

 

 

 

Poľovnícky krúžok Buteo

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/buteo.JPGZdružuje študentov všetkých fakúlt SPU v Nitre, ktorých spája láska k poľovníctvu. Je spätý s Katedrou hydinárstva a malých hospodárskych zvierat na FAPZ, ktorá organizuje výučbové poľovačky na bažanty v revíri Dvorčany. 

Webová stránka: http://pkbuteo.webnode.sk

 

 

 

 

 

 

 

AIESEC pobočka Nitra

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/AIESEC.jpgHlavnou činnosťou AIESEC je sprostredkovanie zahraničných odborných stáží pre študentov vysokých škôl a absolventov do dvoch rokov od skončenia štúdia. Majú tak možnosť získať pracovné skúsenosti v odbore svojho štúdia a spoznať iné krajiny a kultúry. Lokálna pobočka v Nitre pôsobí na oboch nitrianskych univerzitách už dvadsiaty rok a každoročne poskytuje niekoľkým študentom nezabudnuteľnú skúsenosť zo zahraničnej stáže.

Webová stránka: https://aiesec.sk/

 

 

 

 

Erasmus Student Network Nitra

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/esn_logo2.jpgErasmus Student Network (ESN) je študentská organizácia, ktorá pomáha zahraničným študentom pri príchode a počas ich pobytu v cudzej krajine. Nájdete ju v 36 krajinách sveta na vyše 400 univerzitách. Na SPU v Nitre pôsobí od roku 2007.

Webová stránka: http://sua.esn.sk