Voľnočasové aktivity

tl_files/download/Pictures/Title_banner/archiv/ilustracky/5.jpgPobyt na univerzite, to neznamená len sedieť za knihami alebo na prednáškach. Študenti SPU majú široké možnosti, ako zmysluplne tráviť svoj voľný čas, relaxovať, venovať sa športu alebo koníčkom. SPU podporuje umelecké súbory a záujmové krúžky študentov a vytvára podmienky pre vznik nových. Pôsobí tu folklórny súbor Zobor, Divadielko na Osmičke, Internátne rozhlasové štúdio, Internátne televízne štúdio Mladosť, Klub tanečného športu, poľovnícky krúžok Buteo, Mládež Slovenského Červeného kríža, Klub katolíckej mládeže FONS, Vysokoškolské biblické hnutie a i. Zaujímavé aktivity v oblasti medzinárodných kontaktov ponúkajú lokálne pobočky študentských záujmových a profesijných organizácií AIESEC, ELASA a Erasmus Student Network.

Dlhoročnú tradíciu majú jarné a jesenné študentské dni, spojené s odbornými, kultúrnymi, spoločenskými a športovými podujatiami, ktoré organizujú obe nitrianske univerzity spoločne s mestom. K najobľúbenejším akciám patrí karnevalový sprievod ulicami mesta, imatrikulačný ples či exhibičný hokejový zápas.

 

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/student_life26.JPGSlovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre ponúka dobré možnosti na športovanie. V areáli Centra univerzitného športu SPU sa nachádza viacúčelová športová hala, 25-metrový krytý plavecký bazén, pohybové štúdio, fit-centrum, tenisové kurty, beach-volejbalové ihrisko. Študenti sa súťažne i rekreačne môžu venovať basketbalu, volejbalu, florbalu, korfbalu, plávaniu, tenisu, posilňovaniu a iným aktivitám. Pod hlavičkou Združenia športových klubov Slávia SPU pôsobia rôzne športové oddiely a kluby. Uplatnenie v nich nájdu všetci záujemcovia o výkonnostný a vrcholový šport najmä o volejbal, basketbal, florbal, plávanie, šach, tenis, kulturistiku, fitnes, jazdectvo a i. V extraligových súťažiach pôsobia volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra, basketbalisti BK SPU Nitra a florbalistky DFA SPU Nitra.

Centrum univerzitného športu SPU v Nitre zabezpečuje telesnú výchovu ako nepovinný predmet na bakalárskom a inžinierskom stupni štúdia v predmetoch: fitness body training, express fit, florbal, futbal, plávanie, posilňovanie, volejbal, interval aquaerobik. Organizuje športové kurzy, detské športové tábory, cvičenia pre zamestnancov a širokú verejnosť. V spolupráci so Združením športových klubov Slávia zabezpečuje športovanie na masovej a rekreačnej úrovni. Viac na http://www.uniag.sk/sk/centrum-univerzitneho-sportu/

Extraligové športové kluby pod hlavičkou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a ZŠK Slávia SPU Nitra:

MBK SPU Nitra

VK Ekonóm SPU Nitra

Florbalový klub ŠK Slávia SPU DFA Nitra

Plavecký klub ZŠK Slávia ŠG SPU Nitra


 Folklórny súbor Zobor

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/zobor2.jpg

Bol založený v roku 1956 ako Súbor piesní a tancov pri Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre. Tvorí ho ľudová hudba, dievčenská spevácka skupina a tanečný súbor. Dramaturgická línia súboru sa od roku 1996 orientuje na spracovanie pôvodného folklórneho materiálu z okolia Nitry a z tekovskej oblasti formou tematických blokov a je doplnená o programové čísla komornejšieho charakteru z iných kultúrnych oblastí Slovenska.

Webová stránka: http://www.fszobor.sk/

 

 

 

 

Divadielko na Osmičke

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/DSC_1121.jpgŠtudentský herecký súbor bol založený v máji 1973. Jeho bránami prešli stovky nadšencov herectva, hudby, spevu a umenia.   Už štyridsať rokov prináša  svojmu publiku kvalitné predstavenia, vystúpenia jeho členov sú vítaným osviežením študentských imatrikulácií a lámačiek. Ocenenia z festivalov ako Akademický Prešov, Divadelné dni v Tlmačoch, Kremnické gagy, FEDIM Senica, ale aj skutočnosť, že mnohí Osmičkári zakotvili v profesionálnej umeleckej sfére svedčia o tom, že to, čo robia, robia dobre. A hlavne radi.

Webová stránka:
https://www.facebook.com/divadielko.na.osmicke

 

 

Internátne televízne štúdio Mladosť

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/logo-ITS.pngInternátne televízne štúdio Mladosť zaznamenáva a mapuje všetko zaujímavé, čo sa deje na univerzite. Videoreportáže z Dní otvorených dverí SPU, imatrikulačných plesov, vianočných koncertov, SPU festu a ďalších kultúrnych a športových podujatí nájdete na webovej stránke http://its.inr.sk/

 

 

 

 

.

Internátne rozhlasové štúdio Mladosť

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/Logo IRS Mladost.jpgPravidelne vysiela už od roku 1977. Hudbou a hovoreným slovom spríjemňuje večery obyvateľov študentských domovov. Jeho technici a moderátori nechýbajú ani na študentských a celouniverzitných akciách, akými sú Nitrianske univerzitné dni, Študentské dni nitrianskych univerzít, Deň otvorených dverí, SPUfest a ďalšie.

 

 

 

 

 

 

Poľovnícky krúžok Buteo

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/buteo.JPGZdružuje študentov všetkých fakúlt SPU v Nitre, ktorých spája láska k poľovníctvu. Je spätý s Katedrou hydinárstva a malých hospodárskych zvierat na FAPZ, ktorá organizuje výučbové poľovačky na bažanty v revíri Dvorčany. 

Webová stránka: http://pkbuteo.webnode.sk

 

 

 

 

 

 

 

AIESEC pobočka Nitra

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/AIESEC.jpgHlavnou činnosťou AIESEC je sprostredkovanie zahraničných odborných stáží pre študentov vysokých škôl a absolventov do dvoch rokov od skončenia štúdia. Majú tak možnosť získať pracovné skúsenosti v odbore svojho štúdia a spoznať iné krajiny a kultúry. Lokálna pobočka v Nitre pôsobí na oboch nitrianskych univerzitách už dvadsiaty rok a každoročne poskytuje niekoľkým študentom nezabudnuteľnú skúsenosť zo zahraničnej stáže.

Webová stránka: http://www.aiesec.sk

 

 

 

 

Erasmus Student Network Nitra

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/esn_logo2.jpgErasmus Student Network (ESN) je študentská organizácia, ktorá pomáha zahraničným študentom pri príchode a počas ich pobytu v cudzej krajine. Nájdete ju v 36 krajinách sveta na vyše 400 univerzitách. Na SPU v Nitre pôsobí od roku 2007.

Webová stránka: http://www.esn.sk/content/sua