COVID-19

Aktuálne informácie

napísal

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa v júli 2020 po prvýkrát dostala do prestížnej vedeckej databázy Essential Science Indicators (ESI), ktorá poskytuje prehľad o svetových trendoch vo vede, o popredných vedcoch, špičkových inštitúciách a najcitovanejších vedeckých článkoch a prácach.

napísal

Súťaž EIT Food RIS INNOVATION PRIZES 2020 má svojich víťazov.  Online finále prestížnej súťaže startupistov, organizovanej v rámci projektu  EIT Food Hub, sa uskutočnilo 10. júla. Svoje inovatívne nápady v oblasti agropotravinárskeho sektora prezentovalo osem tímov.

napísal

Vo veku 81 rokov zomrel 13. júla pedagóg, vedec a emeritný profesor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Dr. h. c. prof. Ing. Ján Jech, PhD.

napísal

Prezidentka SR Zuzana Čaputová 14. júla vymenovala päťdesiatštyri nových profesorov, medzi nimi aj piatich zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

napísal

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre bola úspešná vo Výzve 2020 na projekty Európskych univerzít (ERASMUS+)  a ako jediná slovenská univerzita sa stala lídrom aliancie INnoVations of REgional Sustainability: European UniversiTy Alliance - INVEST.  Úsilie projektového tímu, ktorý pod vedením prof. Anny Bandlerovej  z Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja a v spolupráci s Rektorátom SPU projekt pripravil, bolo korunované úspechom.

SPU v Nitre – Zelená univerzita