Aktuálne informácie

napísal

Žltý koberec z narcisov pred Aulou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity vystriedali koncom apríla impozantné hlávky okrasného cesnaku. Záhony fialových "loptičiek" potešia domácich i návštevníkov nášho areálu. 

napísal

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa pridáva k iniciatíve, ktorú odštartovala Potravinárska komora Slovenska a Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska. Jej myšlienkou je pomôcť pri nedostatku pracovných síl v potravinárskom priemysle. K tejto iniciatíve sa postupne pridali aj ostatné priemyselné zväzy a združenia na čele so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.

napísal

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre s hlbokým zármutkom oznamuje, že 9. mája 2020, vo veku nedožitých 79. narodenín, navždy odišiel  prof. Ing. Imrich Točka, CSc., emeritný profesor Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre,  zanietený pedagóg a vedec, významný regionálny historik, spisovateľ, numizmatik, záchranca kultúrnych pamiatok.

napísal

Vo veku nedožitých 91 rokov zomrel Ing. arch. Vladimír Dedeček, jeden z najvýznamnejších slovenských architektov. Za viac ako polstoročie aktívnej práce zanechal po sebe stavby, ktoré dodnes vzbudzujú pozornosť nielen odbornej, ale aj laickej verejnosti. Medzi jeho najuznávanejšie diela patrí areál Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

napísal

Tento rok sa od 21. do 25. apríla malo v Bratislave uskutočniť 9. medzinárodné krajinné fórum na tému cezhraničnej krajiny (9th LE:NOTRE Landscape Forum 2020: Cross-Border Landscapes). Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa podujatie presunulo do virtuálneho priestoru a premenilo sa na jednodňové intenzívne online fórum. Do virtuálnej prednáškovej miestnosti Zoom sa 22. apríla prihlásilo vyše 170 odborníkov z rôznych kútov Európy a sveta.