Aktuálne informácie

napísal

V najnovšom rebríčku Scimago Institutions Ranking 2020, ktorý porovnáva výkonnosť vo výskume, inovačné výstupy a spoločenský dopad podľa viditeľnosti inštitúcie na webe, bolo hodnotených trinásť slovenských univerzít. Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa umiestnila na druhom mieste, pričom v celosvetovom hodnotení zahŕňajúcom univerzity aj výskumné inštitúcie jej patrí 743. priečka.

napísal

Do Interaktívnej experimentálnej záhrady na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre možno nazrieť už aj virtuálne.

napísal

V Bratislave sa 24. júna uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže Slovak University Startup Cup 2020, ktorú každoročne organizuje Junior Chamber International (JCI) Slovakia. Víťazom kategórie umelá inteligencia sa stal Patrik Jurčišin, študent 1. ročníka inžinierskeho štúdia na  Fakulte ekonomiky a manažmentu, ktorý si odniesol aj špeciálnu cenu za inovatívnosť.

napísal

Pracovný portál Profesia.sk zostavil už po trinásty raz rebríček verejných vysokých škôl a fakúlt. Medzi desiatkou najvyhľadávanejších je aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, ktorá tentokrát obsadila siedme miesto. V rebríčku fakúlt sa na dvadsiatej priečke umiestnila Technická fakulta SPU.