Zmeny a obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou Univerzitného mosta v Nitre

Zmeny a obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou Univerzitného mosta v Nitre

Výrazné zmeny a obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou Univerzitného mosta v Nitre začnú platiť od stredy 28.8.2019, odkedy budú uzatvorené jazdné pruhy pre motorové vozidlá vedúce od Chrenovej do centra mesta.

Tieto zmeny budú sprevádzané aj inými obmedzeniami a zmenami : zmena dopravného značenia, možné krátkodobé odstávky elektriny, telekomunikačných sietí.

Uzatvorenie ľavej polovice mosta (zo strany UKF) bude trvať asi 3 mesiace. Na toto obdobie sa vytvorí  dopravný okruh smerom na sídlisko Chrenová, ktorý povedie cez  Univerzitný most – ul. Slančíková – Chrenovský most – Wilsonovo nábrežie. Pri jazde od okružnej križovatky medzi Mostnou a Napervillskou ulicou smerom k Chrenovskému mostu autá nebudú môcť pokračovať rovno k obchodnému centru Mlyny. Dopravné značenie ich pri Chrenovskom moste nasmeruje na Kmeťkovu ulicu, odkiaľ sa bude pokračovať po ul. Fraňa Mojtu alebo po Mostnej ulici. Z jednosmernej cesty medzi Chrenovským a Univerzitným mostom na ulici Nábrežie mládeže sa nebude dať dostať na Univerzitný most, pretože prikázaný smer jazdy sa tam zmení doľava, na sídlisko Chrenová.

Následne bude uzatvorená pravá polovica mosta (zo strany SPU) na asi 3 mesiace.

O všetkých zmenách, ktoré sa budú týkať obmedzení v doprave budeme včas informovať zamestnancov aj študentov univerzity.  

Späť