Vystúp z davu! Poď na Dairy Camp :-)

Študenti SPU, pozor! Opäť máte možnosť prihlásiť sa na DairyCamp 2020, unikátny projekt, ktorý vyhľadáva talentovaných študentov stredných a vysokých škôl so zameraním na veterinárne lekárstvo a živočíšnu výrobu. Prostredníctvom letnej stáže sa dostanete k poznatkom z praxe, naučíte sa reálne vykonávať úkony potrebné pri chove dojníc a získate vo svojom štúdiu neuveriteľný náskok. Vybratých stážistov podporí štipendiom rektorka SPU v Nitre, študentov z Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov aj dekan FAPZ.

Cieľom je nájsť, vyformovať a motivovať budúcich profesionálov v obore, ktorí sa stanú vyhľadávanými na trhu práce. Nielenže sa prostredníctvom networkingu spoznajú s rovnako motivovanými mladými ľuďmi a potencionálnymi zamestnávateľmi, ale počas letných prázdnin zažijú aj kopec zábavy.

Tohtoročná letná stáž DairyCamp 2019 sa uskutoční  12. - 17. júla 2020 na najmodernejšej farme dojníc v strednej Európe – AGROCONTRACT Mikuláš a.s.

Počas týždňovej stáže sú pripravené prednášky na témy: Ako naštartovať kariéru v poľnohospodárstve?, Základy chovu dojníc, Chov teliat: od narodenia po odstav, Chov jalovíc: od odstavu po otelenie,  Kontrola teliat v praxi, Manažment kŕmenia v praxi, Vzorkovanie krmív, Manažment kŕmenia v teórii, Výroba objemových krmív, Čo obnáša práca výživára?, Technológia dojenia, Anatómia reprodukčného traktu, Reprodukcia v praxi, Manažment reprodukcie, Genetika dojníc, Lineárne hodnotenie kráv, Vyšetrovanie ČO kráv v praxi, Tranzitné obdobie: Telenie, ošetrenie, ochorenia, Manažment zdravia končatín, Anatómia mliečnej žľazy, Subklinická a klinická mastitída,  Dojenie kráv so zápalom mliečnej žľazy, Ekonomika výroby mlieka, Čo ovplyvňuje cenu mlieka?

Prednášať budú odborníci zo Slovenska aj zahraničia: Ing. Ján Drevenák (SK Farm partners), Ing. Ľubomír Zajac (Agromont Nitra), Anneke Talsma (Holandsko), Lorin Grams (USA), Csaba Dénes (Slovenská Holsteinská Asociácia), Eric McNeilly (USA), Dr.Peter Edmondson (Veľká Británia), Ing. Marian Záhumenský (Agrocontract Mikuláš). Súčasťou stáže budú tímové workshopy, teambuildiny, praktické ukážky dojenia, vyšetrovanie sonografom či paznechtovanie dobytka.

Podrobné informácie a prihláška

Vystúp z davu! Poď na Dairy Camp

Späť