Pozvánka na Agrokomplex 2015

Vo štvrtok 20. augusta začína 42. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2015, nad ktorou prevzal záštitu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek.

Srdečne vás pozývame na návštevu expozície Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre v pavilóne M1, ktorú pripravuje Kancelária komunikácie a práce s verejnosťou, Slovenská poľnohospodárska knižnica pri SPU a Botanická záhrada SPU. Expozícia ponúkne informácie o akreditovaných študijných programoch jednotlivých fakúlt, predstaví najnovšie učebnice a vedecké monografie z Vydavateľstva SPU a prostredníctvom videoprezentácií priblíži život na univerzite.

Súčasťou expozície SPU je stánok AgroBioTech, ktorý návštevníkom priblíži zameranie a činnosť Výskumného centra Agrobiotech a Transferového centra.

Súčasťou programu bude krst dvoch publikácií: Jaroslav Antal a kol: Hydrológia poľnohospodárskej krajiny a Štefan Rehák, Viliam Bárek, Ľuboš Jurík, Milan Čistý, Dušan Igaz, Štefan Adam a kol: Zavlažovanie poľných plodín, zeleniny a ovocných sadov, ktorý sa uskutoční v piatok 21. 8. 2015 o 10.00 h v expozícii SPU.

Na voľnej ploche za pavilónom M2 nájdete predajný stánok Botanickej záhrady SPU so širokou ponukou interiérových ale aj exteriérových rastlín.

So samostanou expozíciou sa na voľnej ploche P4 predstaví Autoškola Akadémia, ktorá pre najmenších návštevníkov pripravila  jazdu na motorkách a traktoroch.

Zaujímavosťou bude tematická výstava Čaro vidieka - čaro domova v pavilóne F, na realizácii ktorej sa aj tento rok podieľali študenti a pracovníci Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva.

Výstava potrvá do nedele 23. 8.

Viac v tlačovej správe AX2015

Späť