Deň architektúry v Nitre priblíži aj areál SPU

Jubilejný desiaty ročník festivalu Deň architektúry zavíta v októbri do stovky miest a obcí v Českej republike aj na Slovensku. Téma aktuálneho ročníka je udržateľnosť a enviromentálne aspekty či sociálny presah a prospešnosť architektúry. Venovať sa bude napríklad verejnému priestoru, využitiu nábreží, dostupnosti bývania, ale i industriálnemu dedičstvu či sídliskovej výstavbe. Nevynechá ani významné historické stavby či bývalú židovskú štvrť. To všetko s pútavým výkladom odborníkov na dané témy.

V rámci prehliadky Funkcie – tvorba m(i)esta sa 3. októbra v sprievode  členov Nitrianskeho kultúrneho dedičstva môžete vydať na prechádzku Nitrou. Jednotlivé prehliadky povedú od funkcionalistickej Vily K od architekta Oskara Siegera (10.00 h), cez areál a budovu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity od architektov Vladimíra Dedečka a Rudolfa Miňovského (od 13.00 h) až po budovu Poštového a telegrafného úradu od architektov Josefa Mareka a Vladimíra Melichara (15.30 h).

Viac na https://www.denarchitektury.cz/program/nitra-funkcie-tvorba-miesta/ alebo  https://www.facebook.com/denarchitektury.nr

Späť