Kalendár udalostí August 2019

sobota, 17.08.2019

Pozývame vás na odborný seminár Aktuálne otázky potravinárskej praxe, ktorý sa uskutoční 17. septembra od 13.00 do 17.00 h v Hoteli Viliam Fraňo v Dolných Krškanoch.Termín prihlásenia: do 31. 8. 2019

Program

štvrtok, 22.08.2019

Pozývame vás na 46. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2019, na ktorej sa s expozíciou v pavilóne M2 predstaví aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Návštevníkom ponúkne informácie o akreditovaných študijných programoch jednotlivých fakúlt, priblíži im činnosť Výskumného centra AgroBioTech a zoznámi ich s najnovšími učebnicami a vedeckými monografiami z Vydavateľstva SPU, ktoré si tu budú môcť aj zakúpiť.

V predajnom stánku na voľnej ploche za pavilónom M4 ponúkne Botanická záhrada SPU pestrý sortiment interiérových aj exteriérových rastlín. Okrem nákupu budú mať návštevníci možnosť poradiť sa s odborníkmi, prípadne sa inšpirovať ukážkami tvorivej práce zamestnancov BZ. Na výstavnej ploche pred pavilónom B sa predstavia pracoviská Technickej fakulty. Súčasťou sprievodného programu budú jazdy zručnosti na traktore  pod vedením zamestnancov Oddelenia dopravnej výchovy a služieb TF SPU a inštruktorov autoškoly Akadémia.

Ťahákom výstavy je aj tento rok  interaktívny pavilón F s témou Spoločne rozvíjame vidiek, prezentujúci rôzne oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva hravou a predovšetkým pre deti zaujímavou formou. Na jeho príprave sa opäť podieľala Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Pedagógovia a študenti Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre každoročne spolupracujú ako autori návrhov a ideového a grafického spracovania interaktívnych expozícií, náučných a ukážkových plôch a prvkov. Expozícia vznikla v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v rámci projektu Program rozvoja vidieka SR 2014-2020.

Viac na https://www.agrokomplex.sk/vystavy/agrokomplex-2019/detail/aktuality/