Kalendár udalostí 04.05.2021

pondelok, 26.04.2021

Súťaž na sociálnych sieťach s FS ZOBOR. Zapoj sa s nami do súťaže a vyhraj! Môžeš získať 2 ceny – 2 vstupenky na 66. výročie FS ZOBOR v júni 2022, alebo batoh spolu s naším CD.Ako sa zapojiť? Pošli nám fotku s nejakou folklórnou súčiastkou, alebo aj v kroji. Spomedzi všetkých vyberieme dvoch, medzi ktorých rozdelíme ceny.
Čas: 17.00 h (26. 4.) – 17.00 h (7. 5.)
Zodpovedajú: Ing. Kamila Ondrášová, PhD. (FS ZOBOR), Ing. Mária Holovičová, PhD. (Útvar univerzitných služieb SPU)
sobota, 01.05.2021

Staň sa na deň sokoliarom
V spolupráci s členmi sokoliarskeho krúžku SPU pripravujeme krátke video, kde vám predstavíme zopár operených obyvateľov našej univerzitnej sokoliarne. Taktiež si sokoliari pripravili niekoľko otázok pre tých z vás, ktorí by sa chceli zapojiť do súťaže, kde výhrou bude možnosť stať sa na deň sokoliarom. Budete si môcť vyskúšať dennú rutinu pri starostlivosti
o dravého vtáka/sovu. Výherca si po ukončení pandemických opatrení svoju výhru môže uplatniť kedykoľvek po dohode s predsedom sokoliarskeho krúžku. Podmienky súťaže sú: správne zodpovedať na všetky položené otázky do komentára pod videom, čím sa zapojíte do losovania. Súťaž bude trvať do 6. 5. 2021 12.00 h. Výhercu budeme kontaktovať do správy na facebooku.
Čas: 12.00 h
Zodpovedajú: Ing. Terézia Hegerová (predseda Sokoliarskeho krúžku SPU), Ing. Mária Holovičová, PhD. (Útvar univerzitných služieb SPU) 
pondelok, 03.05.2021

Aká je naša uhlíková stopa?
Zasúťažte si so Slovenskými elektrárňami, zistite, aká je vaša uhlíková stopa a vyhrajte tablet. Víťaza kvízu vyhlási kapela Helenine oči 7. 5. 2021 v rámci svojho koncertu.
Zodpovedajú: Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD. (Študentské centrum UKF), Róbert Holý (Slovenské elektrárne, a. s.)
utorok, 04.05.2021

Nelám si hlavu
Kvíz zameraný na hlavolamy. Kvíz bude pozostávať z 15 až 20 otázok. Súťažiaci sa na kvíz budú môcť prihlasovať cez Google dotazník. Súťažiť bude možné v slovenskom, maďarskom a ruskom jazyku.
Čas a link: Platforma Kahoot, 20.00 – 21.30 h. Viac informácií získate na Facebooku Študentského parlamentu UKF.
Zodpovedajú: Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD. (Študentské centrum UKF), Bc. Lucia Spodniaková, Bc. Valerii Popovych, Tímea Turicová, Radka Balážová, Gabriela Pitoňáková  (Študentský parlament UKF)

SPU & UKF
Kvíz pre študentov s otázkami so zameraním na rôzne fakty, udalosti, zaujímavosti a miesta týkajúce sa našich dvoch nitrianskych univerzít. Cieľom je priblížiť univerzity študentom, poukázať na dôležité udalosti v histórii univerzít, dozvedieť sa zaujímavé fakty a oboznámiť študentov s areálmi univerzít.
Čas a link: Platforma Kahoot, 18.30 – 20.00 h. Viac informácií získate na Facebooku Študentského spolku Pasteur.
Zodpovedajú: Ing.  Marta Paula Bendelová (podpredsedníčka za študentskú časť AS SPU), študentská časť AS SPU, p. Roman Hulan  (Útvar univerzitných služieb SPU)  
 
Čo dokáže naše telo?
Kvíz zameraný na rekordy nášho tela. Kvíz bude pozostávať z 15 až 20 otázok. Súťažiaci sa na kvíz budú môcť prihlasovať cez Google dotazník. Súťažiť bude možné v slovenskom, maďarskom a ruskom jazyku.
Čas a link: Platforma Kahoot, 20.00 – 21.30 h. Viac informácií získate na Facebooku Študentského parlamentu UKF.
Zodpovedajú: Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD. (Študentské centrum UKF), Bc. Lucia Spodniaková, Bc. Valerii Popovych, Bc. Dagmar Babicová, Bc. Marcela Naščáková (Študentský parlament UKF)
 
Moje telo
Naše telo je prosperujúci celok. Na jeho fungovaní sa podieľa komplexná sústava orgánov. Svaly, kosti, nervy to všetko je nevyhnutné pre jeden malý nádych. Existuje však mnoho zaujímavostí o našom tele, ktoré možno neviete.
Čas a link: Platforma Kahoot, 18.30 – 20.00 h. Viac informácií získate na Facebooku Študentského spolku Pasteur.
Zodpovedajú: Bc. Melina Korčok, Bc. Janka Kobanová (Študentský spolok Pasteur), Roman Hulan  (Útvar univerzitných služieb SPU)

Koncert MALALATA
Online koncert populárnych DJ-ov MALALATA.
Čas a link: 20.00 h, vysielať sa bude v udalosti koncertu MALALATA a na Facebooku Študentského parlamentu UKF.
Zodpovedajú: Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD. (Študentské centrum UKF), Bc. Lucia Spodniaková, Marek Vojtko (Študentský parlament UKF)

Metóda označovania použitím brinxelu vo výcviku psa
Metóda označovania s využitím brinxelu v kynológii, postup výcviku, názorné video ukážky, využitie metódy v praxi.
Čas: 16.00 h
Zodpovedajú: Ing. Martin Fik, PhD. (Katedra špeciálneho chovateľstva), Ing. Petra Neirurerová (Katedra špeciálnej zootechniky), p. Roman Hulan (Útvar univerzitných služieb SPU)

Klimatická kríza v poľnohospodárstve: Ako cítia zmeny klímy farmári a ako sa na ne pripravujú. S farmármi o zmene klímy.
V spolupráci s Euractiv Slovensko je pripravená online odborná diskusia s hosťami na tému Klimatická kríza v poľnohospodárstve: Ako cítia zmeny klímy farmári a ako sa na ne pripravujú. Študenti budú mať možnosť sa pripojiť online a zapojiť sa do diskusie cez platformu Slido.  Údaje od meteorológov sú jasné: súčasná klimatická zmena je najrýchlejšia za desaťtisíc rokov. Jednou z ľudských činnosti, ktorá je týmto fenoménom zasiahnutá najviac, je poľnohospodárstvo. Suchá s nedostatkom zrážok či prívalové dažde sa vyskytujú čoraz častejšie a výrazne vplývajú na poľnohospodársku produkciu. Aj preto je čoraz nevyhnutnejšia diskusia o adaptačných opatreniach na prispôsobenie poľnohospodárskeho systému na zmeny klímy. Otázky do diskusie: Aké dopady má klimatická zmena na poľnohospodárstvo a život na vidieku? Je klimatická zmena pre poľnohospodárov iba hrozbou, alebo aj príležitosťou? Ako v praxi ovplyvňujú klimatické zmeny každodennú prácu poľnohospodárov? Ako sa voči nej bránia dnes a ako sa pripravujú na narastajúci výskyt extrémnych výkyvov počasia? A opačne: myslia poľnohospodári pri svojej práci, či ich činnosť pomáha zlepšiť, alebo zhoršiť vývoj situácie okolo klimatickej zmeny? Môže poľnohospodárom podať pomocnú ruku štát?
Čas: 10.00 – 11.30 h
Zodpovedajú: Ing. Marta Paula Bendelová (podpredsedníčka AS SPU), Ing. Mária Holovičová, PhD. (Útvar univerzitných služieb SPU)