Kalendár udalostí 18.11.2019

pondelok, 18.11.2019

Účelom kampane je informovanie mladých ľudí o možnosti sporiť si v druhom pilieri a zvýšenie finančnej gramotnosti študentov. Študenti majú nárok na sporenie financií z odvodov, no doposiaľ sa k nim tieto informácie nedostali, čím prichádzajú o tisícky eur. Študenti sa dozvedia technické informácie ohľadom druhého piliera, výnosov jednotlivých fondov a majú možnosť sa na mieste aj zaregistrovať.

Miesto a čas konania: priestory pod Aulou SPU, Tr. A. Hlinku 2, 9.00 – 13.00 h

Na podujatí budú študentom predstavené programy Work and Travel, vďaka ktorým môžu študenti počas letných prázdnin vycestovať do USA, pracovať a cestovať. Hlavné programy sú Campleaders, kde ľudia pracujú v letných detských táboroch počas 10 týždňov a Resort Leaders, kde ľudia pracujú v prestížnych hotelových rezortoch počas 12 týždňov. Uchádzači dostávajú všetky informácie o možnostiach, kde a na akých pozíciách sa dá pracovať.

Miesto a čas konania: priestory pod Aulou SPU, Tr. A. Hlinku 2, 9.00 – 13.00 h

Spomienka na novembrové a ponovembrové udalosti zachytené na stránkach dvojtýždenníka Poľnohospodár. Zaujíma vás, prečo vstúpili študenti Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre do okupačného štrajku? Aké boli základné požiadavky Koordinačného výboru? S akým programovým vyhlásením vstupoval do volieb prvý ponovembrový rektor VŠP v Nitre? Prečítajte si, ako udalosti okolo novembra a krátko po ňom mapoval univerzitný spravodajca Poľnohospodár.

Miesto a čas konania: priestory pod Aulou SPU, Tr. A. Hlinku 2, 9.00 – 15.00 h