Kalendár udalostí 13.11.2019

streda, 13.11.2019

Téma: Predaj z dvora - príležitosť pre vidiek- výberová prednáška
Priamy predaj prvotných produktov z dvora je príležitosťou pre miestnych producentov predať svoju produkciu za „spravodlivé ceny“ a pre spotrebiteľa a jeho rodinu zaistiť kvalitné a čerstvé potraviny. Táto obojstranne výhodná aktivita prináša lokalite ďalšie pozitívne efekty v ekonomickej, sociálnej a environmentálnej oblasti. Prednáška bude zameraná na vysvetlenie podstaty predaja z dvora, legislatívne podmienky pre realizáciu predaja z dvora na Slovensku, organizačné zabezpečenie tejto aktivity a subjekty, ktoré sa môžu do priameho predaj zapojiť.
Prednášajúci: Zuzana Homolová
Dátum a čas: 13. 11. 2019, 13.30 h
Miesto:poslucháreň AA-02
Prednáška je vhodná pre študentov Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov;Fakulty biotechnológie a potravinárstva;Fakulty ekonomiky a manažmentu;Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja;Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva;

Dátum: 13. 11. 2019
Miesto: Študentský domov A. Bernoláka 17.00 - 22.00 h
V ďalšom ročníku obľúbeného festivalu si študenti SPU opäť budú môcť vyskúšať pripraviť klobásy so svojou tajnou receptúrou a súťažiť v konkurencii ďalších študentských tímov. Viac info na https://www.facebook.com/events/740338033094197/

Pozývame vás do Erasmus dedinky, kde na vás budú čakať zahraniční študenti, aby vám prostredníctvom obrázkov, rozprávania, ochutnávok jedál a rôznych prezentácií priblížili život vo svojej krajine a na svojich univerzitách. Tešíme sa na vás 13. novembra od 9.00 do 13.00 h vo vestibule pod Aulou SPU.

Tradičná akcia pre študentov a o študentoch, počas ktorej zahraniční študenti študujúci na SPU v rámci programov Erasmus+, ako aj v rámci bilaterálnej či inej spolupráce, ponúknu prostredníctvom expozícií a prezentácií svojich krajín a univerzít zaujímavé informácie „z prvej ruky“ nielen záujemcom o študijné pobyty v zahraničí, ale aj širokej verejnosti. Slovenskí študenti prispejú zase svojimi skúsenosťami z realizovaných výmenných pobytov v zahraničí, aby inšpirovali ďalších, ktorí ešte stále váhajú, či túto úžasnú možnosť osobnostného rozvoja využiť. Príďte spoznať tradície iných krajín, podiskutovať s našimi domácimi aj zahraničnými študentmi a zahlasovať za najzaujímavejší stánok. Nenechajte si ujsť možnosť v jeden deň virtuálne "precestovať" takmer celý svet.

Miesto a čas konania: priestory pod Aulou SPU, Tr. A. Hlinku 2, 9.00 – 13.00 h

Klobásový festival Skupiny študentov si v profesionálnom potravinárskom laboratóriu môžu vyrobiť klobásy podľa vlastných receptúr a súťažiť s produktami svojej práce. Klobásy bude hodnotiť odborná komisia, ktorá okrem prvých troch tímov s najlepšími klobásami ohodnotí aj tím s najlepšou prezentáciou svojho stola. Jedinečnosť tohto podujatia spočíva v prezentácii receptov, zvykov a tradícií zo všetkých kútov Slovenska, ktoré sa dokonale spoja v deň Klobásového festivalu.

Miesto a čas konania: jedáleň ŠD A. Bernoláka, 17.00 – 21.30 h

Humanitárne podujatie spojené s darovaním krvi, šatstva a hygienických potrieb v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Nitre a s Miestny spolkom Slovenského Červeného kríža pri SPU v Nitre.

Miesto a čas konania: priestory KC ŠD A. Bernoláka, 7.30 – 13.00 h