Vianočný dar SPU: Pre každého, kto má rád atmosféru pokoja a krásne melódie

napísal

Vianoce sú časom obdarovávania sa. Nielen však hmotnými darčekmi, ale najmä láskavými slovami, vytvorením neopakovateľnej príjemnej atmosféry, napĺňaním ušľachtilých cieľov. V zmysle tejto filozofie sa pod záštitou rektorky SPU v Nitre Klaudie Halászovej 11. decembra v aule univerzity konal tradičný slávnostný koncert Vianočný dar SPU.

Ako povedala rektorka, je to dar bývalým a súčasným zamestnancom univerzity, ako aj študentom. Všetkým popriala, aby sme boli k sebe dobrí, „lebo len vtedy budeme dobrí“. 

Slávnostný koncert, ktorý moderovala Danka Moravčíková a Roderik Virágh, opäť priniesol vystúpenia obľúbených umelcov. Folklórny súbor Zobor obdaroval účastníkov úryvkom z vianočnej omše z Mane a vinšmi zo všetkých kútov Slovenska, Cimbalová hudba ZOBOR, Milan Veróny a superstarka Lucia Bakayová zapálili ohníky v duši aj rómskymi ľudovými piesňami. Skvelý huslista Viliam Hubinský vystúpil so skladbou J. S. Bacha a G. Dinica. Čerešničkou na torte bolo vystúpenie bratov Malachovských. V podaní Martina zaznela Ária toreadora z opery Carmen a umelcova obľúbená pieseň I Got Plenty o' Nuttin z opery Porgy a Bess, Sväťo sa predstavil skladbou s Úsmevom a šlágrom Len bez ženy z operety Modrá ruža.

Záver koncertu si hudobníci spoločne s účastníkmi koncertu zaspievali koledu Búvaj dieťa krásne a Tichá noc.

Sprievodným podujatím bolo Vianočné mestečko pod Aulou SPU. Tento rok dostali priestor na svoju prezentáciu občianske združenia, chránené dielne, ako aj zamestnanci a absolventi SPU, ktorí sa venujú drobnému remeselníctvu.  

 

Monitoring médií:

MY Nitrianske noviny: Podujatie Vianočný dar SPU ponúkne koncert i remeselné mestečko

Nitra24: Vianočný dar SPU: Univerzita pripravuje sviatočný koncert i remeselné mestečko

NitraDeň.sk: Slávnostný koncert s názvom Vianočný dar Slovenskej poľnohospodárskej univerzity je už za rohom

 

Vianočný koncert - videoreportáž ITŠ Mladosť

 

Vianočné mestečko pod aulou - videoreportáž ITŠ Mladosť

 

Späť