V botanickej záhrade otvorili Knižnicu popínavých drevín

napísal

V parku Botanickej záhrady SPU v Nitre sa 25. októbra konalo slávnostné otvorenie novej kolekcie - Knižnice popínavých drevín.

Edukačná a oddychová zóna bola otvorená  verejnosti za účasti Evy Vargovej, programovej manažérky Nitrianskej komunitnej nadácie.

Kolekcia popínavých drevín bola zrealizovaná vďaka podpore z grantového programu Mením moje mesto 2019. Celkovo bolo vysadených 70 popínavých drevín z 15 rodov a zároveň bolo osadených osem lavičiek.

„Popínavé rastliny sú cennými architektonickými rastlinami. Ich edukáciou si návštevníci rozšíria obzory z hľadiska poznávania rastlín, ako aj ich využitia vo svojich záhradách. Kombináciou rôznych druhov popínavých drevín sa dosiahne zaujímavé pôsobenie nielen kvitnutím počas celej vegetácie, ale aj tvarom rastu a žiarivým sfarbením lístia. Táto nová plocha bude zaujímavá počas celého roka. Rastlina a konštrukcia pergoly budú tvoriť jeden celok, ktorý v lete zvýrazní rastlina, v zime zase drevo konštrukcie a výhony popínavých rastlín,“ povedala riaditeľka BZ Ing. Erika Mňahončáková, PhD.

 

Späť