TF: Nadácia CLAAS udelila ocenenia technickým talentom - virtuálne

napísal

Nadácia CLAAS v Nemecku už vyše dvadsať rokov udeľuje ocenenia mladým technickým talentom z medzinárodných univerzít. Jej cieľom je podporovať budúci vývoj poľnohospodárstva a poľnohospodárskej techniky. Do podujatia sa už tradične úspešne zapája aj Technická fakulta SPU v Nitre.

Slávnostný ceremoniál udeľovania cien – štipendií, hlavných cien a medzinárodných študentských ocenení (International Student Prize) za obhájené bakalárske práce zamerané na poľnohospodársku techniku, už tradične každoročne prebieha v Technoparku firmy CLAAS v Nemecku.

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu a riziko šírenia ochorenia COVID-19, sa vedenie nadácie rozhodlo v tomto roku (7. 10.) vyhlásiť ocenenia na virtuálnom podujatí.

Ocenenia v celkovej výške 36-tisíc eur tento rok udelili trinástim študentom z Nemecka, Anglicka, Holandska, Maďarska, Slovenska, Ruska, Poľska, Rumunska a Uzbekistanu.

Do podujatia sa už tradične úspešne zapájajú aj študenti Technickej fakulty SPU v Nitre. V kategórii International Student Prize, spolu so študentmi z Bulharska, Rumunska, Poľska, Ruska a Holandska získal certifikát Nadácie CLAAS a jednorazovú finančnú podporu pre ďalšie vzdelávanie v sume 2-tisíc eur aj Bc. Jozef Horňák, študent Technickej fakulty SPU v Nitre, za bakalársku prácu Automatizácia kvapkového závlahového systému pomocou mikrokontroléra.

Každoročne boli v kategórii udeľované ceny za prvé až tretie miesto, v tomto krízovom roku boli udeľované len prvé ceny.

 

Vyhlásenie ocenení

 

Späť