Tekvica fest - opäť s čarovnou atmosférou

napísal

Tekvica fest je už tradičná spoločenská akcia, ktorú každoročne počas jesene organizuje Botanická záhrada SPU v Nitre. Tohtoročná sa konala 25. októbra.

Za krásneho slnečného počasia sa park botanickej záhrady zmenil na priestor, kde sa vyrezávali tekvice, popíjal sa čajík či horúca čokoláda a deti sa mohli zapojiť do rôznych súťaží.

„Najmenší účastníci spolu so svojimi rodičmi boli veľmi kreatívni a park vyzdobili usmievavými, ale aj trošku strašidelnými tekvicami,“ hovorí s úsmevom riaditeľka BZ Erika Mňahončáková. „Do vyrezávania tekvíc sa zapojili nielen deti a ich rodičia, ale aj ich starí rodičia. Vrátili sa tak v spomienkach do svojich detských čias, keď tekvica bola nielen zdrojom obživy, ale neodmysliteľnou súčasťou špásovania, zábav a nočného strašenia,“ dodala riaditeľka.

Na záver programu sa konal Lampášikový pochod nočnou botanickou záhradou, organizovaný v spolupráci s CVČ Domino, ktorý vytvorili deti so svojimi lampášikmi alebo vyrezanými tekvicami.

Jesenné popoludnie si tak spríjemnilo asi 500 účastníkov podujatia. Deti odchádzali domov aj so  svojou vyrezanou tekvičkou. Akcia sa uskutočnila za podpory Nadácie ZSE.

 

Späť