SPU v Nitre zaradili do QS World University Ranking. Ide o jeden z najprestížnejších rebríčkov svetových univerzít

napísal

SPU v Nitre zaradili do QS World University Ranking

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre bola po prvýkrát zaradená do jedného z najprestížnejších rebríčkov svetových univerzít: QS World University Ranking. V edícii na rok 2022 sa umiestnila na zdieľanej 1001. - 1200. pozícii.

V spolupráci s Elsevier bolo hodnotených tisíctristo univerzít. V sprievodnom rebríčku QS EECA University Ranking zameranom na hodnotenie univerzít z východnej Európy a strednej Ázie dosiahla SPU 154. miesto zo 400 zaradených vysokých škôl.

QS WUR hodnotí vysoké školy podľa šiestich kritérií:

  • reputácia výskumu (40 %),
  • pomer počtu citácií Scopus na pracovníka (20 %),
  • pomer počtu študentov na učiteľa (20 %),
  • reputácia medzi zamestnávateľmi (10 %),
  • pomer počtu zahraničných študentov (5 %),
  • pomer počtu zahraničných učiteľov (5 %).

Okrem SPU bolo Slovensko v rankingu zastúpené ďalšími piatimi univerzitami - Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline a najúspešnejšia bola Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, ktorá sa umiestnila na 601. – 650. mieste.

Na prvých piatich miestach sa umiestnili univerzity z USA a Veľkej Británie: Massachusetts Institute of Technology (USA), University of Oxford (UK), Stanford University (UK), University of Cambridge (UK), Harvard University (USA).

Ďalšie informácie nájdete na QS WUR 2022.

 

Späť