Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa umiestnila medzi piatimi najlepšími slovenskými univerzitami

napísal

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre  je piatou najlepšou slovenskou vysokou školou. Vyplýva to z aktuálneho rebríčka University Ranking, uverejneného v týchto dňoch. 

V rebríčku Top univerzity na Slovensku 2019 je zahrnutých 34 slovenských univerzít. Lídrom je Univerzita Komenského v Bratislave, nasleduje Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline a päticu uzatvára SPU v Nitre.

UniRank ™ je popredným medzinárodným adresárom inštitúcií vyššieho vzdelávania a vyhľadávačom, ktorý obsahuje recenzie a rebríčky viac ako 13 600 oficiálne uznaných univerzít a vysokých škôl v 200 krajinách sveta.

Cieľom University Ranking je poskytnúť globálne hodnotenie svetových univerzít a vysokých škôl na základe ich prezentovania a popularity na internete, a to z hľadiska odhadovanej návštevnosti, dôveryhodnosti a kvality internetových odkazov. Rebríček najlepších univerzít je vytvorený na základe platných, nezaujatých a neovplyvniteľných webových metrík poskytovaných nezávislými webovými spravodajskými zdrojmi, a nie na základe dát samotných vysokých škôl. Hlavným cieľom je pomôcť medzinárodným študentom a akademickým pracovníkom získať informácie o tom, ako populárna je konkrétna vysoká škola v zahraničí.

V rebríčku 200 najlepších európskych univerzít Slovensko nemá ani jednu.

Ako sa vyjadrila rektorka SPU Klaudia Halászová, hodnotiace rebríčky sú pre univerzitu jedným z viacerých systémov spätnej väzby, pomáhajú nám zorientovať sa v náročnom konkurenčnom prostredí a zároveň sú motiváciou a výzvou do budúcnosti.

Rebríček slovenských univerzít v hodnotení UniRank

Ísť späť