Nové outdoorové ihrisko v areáli Centra univerzitného športu oceňujú študenti. Projekt podporila Nadácia COOP Jednota

napísal

Projekt podpory lokálnych komunít, ktorý vypísala Nadácia COOP Jednota, prináša svoje ovocie. Vďaka grantu nadácie vo výške 6-tisíc eur v areáli Centra univerzitného športu (CUŠ) SPU v Nitre vytvorili športové ihrisko s vonkajšími fitness strojmi.

Slávnostne ho otvoril 2. októbra generálny riaditeľ COOP Jednota Nitra Peter Šipčiak, prorektor SPU pre komunikáciu a prax Ivan Takáč a riaditeľ CUŠ Ľubomír Urban, v prítomnosti zamestnancov CUŠ a študentov športovcov. Riaditeľ P. Šipčiak vyjadril nádej, že športové ihrisko prispeje k rozšíreniu možností efektívneho využívania voľného času a k posilňovaniu kondície všetkých záujemcov, aj z radov širokej verejnosti. „Verím, že športovci z SPU nás potešia aj nejakými skvelými športovými úspechmi v rámci Slovenska či Európy,“ adresoval našim mladým nádejam.

Vedenie univerzity a CUŠ vyjadrilo poďakovanie COOP Jednote Slovensko za podporu.

Športovci o ihrisku

Nové fitness stroje si vyskúšali športovci z SPU, ktorí zúčastneným predviedli aj zložitejšie cviky ako výskok, rotáciu a pod. Adam Austera, študent 5. ročníka FAPZ, majster Slovenska v street workout, v súťaži freestyle v strednej váhovej kategórii, vysoko ocenil netradičné stroje s množstvom hrázd a rozličných variácií. Ako nás informoval, športu sa venuje od detstva. „Miloval som lezenie po stromoch, ktoré sú pre deti tie najlepšie ihriská. Čas, ktorý trávime vonku, v prírode, nám pomáha udržiavať zdravie a podporuje aj kognitívne funkcie.“ Možnosti, ktoré ponúka ihrisko, úsmevne prirovnal k novodobému lezeniu po stromoch. Moderné fitness stroje spolu s posilňovňou CUŠ plánuje využívať aj na profesionálnu prípravu pred súťažami. Richard Brišák z 3. ročníka FZKI a Adam Paguroko z 1. ročníka FBP sa zase tešia na využitie tohto multifunkčného ihriska v rámci svojho aktívneho oddychu a pre zlepšenie celkovej fyzickej kondície. „Určite ho budeme navštevovať tri – štyrikrát do týždňa,“ povedali  študenti a podotkli, že aj ostatným odporúčajú kombinovať športové aktivity so sedením doma za počítačom, s telefónom či tabletom v ruke a s kamarátmi sa viac spájať v reálnom a nielen vo virtuálnom priestore.

 

Monitoring médií

Nitriansky hlásnik: Slávnostné otvorenie nového outdoorového ihriska

Späť