Nitrianske univerzity plesali spolu už siedmykrát

napísal

Pod záštitou Dr.h.c. prof. Ing. Petra Bielika, PhD., rektora Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, sa 18. januára v Estrádnej hale Parku kultúry a oddychu v Nitre konal 7. Akademický ples nitrianskych univerzít.

Podujatie je pokračovaním v kultúrno-spoločenskej tradícii akademických plesov, ktoré majú seriózny ohlas a spoločenskú prestíž nielen v priestore našich univerzít, ale aj v širšom nitrianskom regióne.

Ples slávnostne otvorili ukážky štandardnej plesovej choreografie a štandardných spoločenských tancov, ktoré predstavila nitrianska Akadémia tanca. Počas večera vystúpili  študenti Katedry hudby Pedagogickej fakulty UKF v Nitre s ukážkami z muzikálov Cyrano z predmestia a Rebelové, ako aj skupina Argyll, ktorá zaujala UV svetelnou show.

Do tanca a na počúvanie hral Gustav Brom Big Band pod vedením Vladimíra Valoviča a Cimbálová muzika Jožky Severina z Kostic. Nechýbalo chutné jedlo, ochutnávka vín, ktoré sponzorsky poskytla spoločnosť Château Topoľčianky, bohatá tombola a výborná nálada.  Plesom sprevádzala moderátorská dvojica -  Lucia Richterová a Ladislav Tischler.

 

Späť