Nitrianske univerzitné dni v online priestore zaznamenali úspech

napísal

Koncertom Heľenine oči sa minulý týždeň (7. 5.) zavŕšil dvojtýždňový kolotoč podujatí Nitrianskych univerzitných dní 2021. Uskutočnili sa v online priestore a väčšina z nich zaujala.

Podujatie, ktoré už tradične organizuje Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj, sa minulý rok kvôli pandémii COVID-19 nekonalo. Tento rok sa už organizátori museli prispôsobiť aktuálnej situácii.

„Prvotné diskusie a stretnutia ohľadom organizácie prebehli v dostatočnom predstihu, takže všetko sme pripravili včas a bez nejakých komplikácií,“ hovorí Mária Holovičová z organizačného výboru NUD. „Pripravili sme viacero noviniek v online priestore, či už prednášky, diskusie, súťaže, koncerty, ktoré mali vynikajúci ohlas. Jednou zo zaujímavostí určite bola bežecká súťaž konaná pomocou bežeckej aplikácie. Organizoval ju Študentský spolok Pasteur a aktívne sa do nej zapojilo viacero študentov. Novinkou boli aj kvízy na zaujímavé témy, v ktorých študenti mohli vyhrať rôzne ceny. Novým online formátom, či už prezentáciou, súťažou alebo videom, prezentovali svoju činnosť krúžky. Keďže sme nemohli organizovať tradičné koncerty, študenti prišli s nápadom uskutočniť online koncerty. Teší nás, že aj záverečným koncertom Heľenine oči si študenti spestrili pandemické obdobie, počas ktorého sa podujatia nemohli konať klasicky, s účasťou divákov.“

Organizátori vyjadrili aj spokojnosť s aktívnou účasťou študentov na podujatiach NUD. Ako informovali, počty sú porovnateľné s predchádzajúcimi ročníkmi.

A aké skúsenosti plánujú využiť v organizácii budúcoročných NUD?

„Za zváženie určite stojí organizovať prednášky, diskusie, ale aj súťaže, v online priestore. Pri organizovaní online prednášok, diskusií, považujeme za veľkú výhodu, že si ich študenti, ale aj verejnosť, môžu pozrieť dodatočne aj po ich ukončení. Najväčšia účasť bola práve na diskusiách, ktoré vďaka aj dodatočným vzhliadnutiam videlo už vyše 500 záujemcov. Posledné roky sa čoraz viac dostávajú do popredia témy klimatických zmien a životného prostredia. Tieto, ako i ďalšie aktuálne témy chceme aj v budúcnosti reflektovať,“ priblížila plány Mária Holovičová.

 

Späť