Minister obrany ocenil dvoch študentov FEM. Pomohli pilotovi havarovanej stíhačky MiG-29

napísal

Minister obrany SR Peter Gajdoš ocenil pamätnou medailou dvoch študentov Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre - Ľuboša Hana a Lukáša Lendela.

Ocenenie si prevzali na pôde ministerstva 3. októbra z rúk ministra za účasti náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Daniela Zmeka a veliteľa vzdušných síl Ľubomíra Svobodu.

Obaja študenti pomohli pilotovi stíhačky MiG-29, ktorá havarovala v Nových Sadoch počas skúšobného letu. Pilot sa katapultoval.

Ľ. Hano (1. roč. bakalárskeho štúdia, ŠP manažment podniku) a Bc. L. Lendel (1. roč. inžinierskeho štúdia, ŠP manažment podniku) podľa svojich slov v sobotu 27. septembra cestovali z Nitry do Topoľčian. Pri ceste uvideli stopára s prilbou v ruke, a tak mu zastavili. Ten im oznámil, že je pilotom stíhačky MiG-29, ktorý sa katapultoval. „Spočiatku bolo ťažké uveriť," opísali svoje pocity. Podarilo sa im však pilota dostať do nemocnice a spustiť záchranný systém ozbrojených síl.

„Všetci občania SR by sa mali v takejto situácii zachovať rovnako a pomôcť danému človeku v núdzi," uviedol minister obrany P. Gajdoš. Pamätná medaila ministra obrany III. stupňa za pomoc a záchranu ľudského života má byť pre oboch študentov poďakovaním.

Z médií:

 

Späť