Knižnicu zdobia fotografie európskych ostrovov

napísal

V Slovenskej poľnohospodárskej knižnici pri SPU v Nitre otvorili 3. októbra výstavu fotografií Vladimíra Macuru. Nájdete tu čarovné zákutia Sicílie, Korziky, Sardínie a ďalších európskych ostrovov.

„Vždy nás poteší, ak môžeme krásne priestory knižnice obohatiť niečím novým a zaujímavým“, prihovorila sa zúčastneným riaditeľka knižnice Mgr. Beáta Bellérová, PhD. „Zvyčajne u nás prezentujú svoje umelecké diela a práce študenti, teraz sme využili láskavú ponuku fotografa Vladimíra Macuru, ktorý zo svojej bohatej tvorby vybral sériu fotografií z európskych ostrovov“, dodala.

Vladimír Macura (1956) je vášnivý cestovateľ a fotograf. Celý život pôsobil ako osvetový pracovník v kultúre, rád maľoval, neskôr sa amatérsky venoval filmu a fotografii. Za svoj prvý hraný film Jahodový koncert dokonca získal striebornú medailu na svetovom festivale amatérskej filmovej tvorby v Záhrebe. Ako turista navštívil viacero krajín, neraz exotických. Na svojich cestách objavuje a zvečňuje prírodu, mestá, ľudí... „Človek, keď chce niečo robiť, musí to robiť naplno. Vždy sa to však nedá, nie je dosť času, máme povinnosti, rodinu,“ prezradil aktívny dôchodca.  „Môj učiteľ mi raz povedal: Vždy, keď niečo chceš  robiť, potrebuješ tri základné veci. Chcieť to robiť, vedieť to robiť a môcť to robiť. To že chcem, dokazujú fotografie, ktoré robím, či viem, to posúdite sami a za to, že môžem svoju tvorbu aj prezentovať, ďakujem pani riaditeľke Bellérovej a jej spolupracovníčkam“, povedal V. Macura.

Výstavu fotografií Európske ostrovy si v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici môžete pozrieť do polovice decembra.

Späť