FZKI: Do Interaktívnej experimentálnej záhrady možno nazrieť už aj virtuálne

napísal

Do Interaktívnej experimentálnej záhrady na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre možno nazrieť už aj virtuálne.

Kamera, umiestnená v záhrade, sprostredkuje živý pohľad - live stream. Na webovej stránke záhrady http://interaktivnazahrada.uniag.sk/live.mjp je tak možné sledovať dynamiku bylinných spoločenstiev kedykoľvek prostredníctvom mobilu či počítača. Kamera okrem live streamu zhotovuje aj foto snímky. Následne sa z týchto snímok zostaví celoročná vizuálna prezentácia bylinných kompozícií v záhrade, ktorá predstaví jej krásy od jari do jesene. Ako sa vyjadrila Ing. Viera Šajbidorová, PhD., tvorcovia Interaktívnej experimentálnej záhrady z Katedry biotechniky zelene FZKI chcú za technickú spoluprácu poďakovať pracovníkom Centra informačných a komunikačných technológií SPU v Nitre.

V areáli FZKI je umiestnený pozorovací úľ. Ako nás informoval Ing. Marek Urban z CIKT, včelám sa v meste darí ešte lepšie ako na vidieku, lebo v mestskom prostredí sa vysádzajú  rozmanité druhy zelene, takže vždy nejaké rastliny kvitnú. „Včely majú počas celej sezóny znášku či už peľovú alebo nektárovú, na vidieku sú odkázané len na monokultúry.“

 

Monitoring médií

Správy RTVS (42 min 12 s): Včely sledujú webkamery

 
 

Polnoinfo.sk: https://polnoinfo.sk/nahliadnite-do-interaktivneho-ula/

Nitra24: SPU Má jedinečnú experimentálnu záhradu. Sledovať ju môžete aj virtuálne

TASR: Nitra: Experimentálnu záhradu na SPU je možné sledovať aj cez počítač či mobil

TA3: https://www.ta3.com/clanok/1187610/dobre-spravy-z-10-jula.html

 

Späť