Z turnaja Technikov v halovom futbale

napísal

V rámci Študentských dní nitrianskych univerzít a Dňa študentstva sa 19. novembra v Centre univerzitného športu SPU konal 1. ročník Halového futbalového turnaja Technikov, ktorý organizovala študentská časť Akademického senátu Technickej fakulty SPU v Nitre.

Do turnaja, ktorý  finančne podporil dekanát TF SPU a materiálne Schoeller´s Bowling, sa prihlásilo 12 mužstiev (5 statočných, Chovatelia, Biedne stroje, FK Strojári, Pikové esá, Amigos de Crodone, Učitelia TF, Akafuka, Mechanizátori, PDM-PROFI, Zberači bavlny, Lukáčova špecka). Jedno mužstvo tvorili zamestnanci TF SPU a organizátori vysoko ocenili, že sa odhodlali pokoriť mladú generáciu. Mužstvá boli rozdelené do štyroch skupín, pričom víťaz postúpil do semifinále. Zápas o 3. miesto vyhral tím Chovatelia (študenti II. stupňa štúdia, 2. ročníka ŠP automobilové dopravné systémy), ktorý porazil tím Akafuka (študenti II. SŠ, 1. a 2. roč. ŠP kvalita a bezpečnosť vo výrobných technológiách). Zápas o 1. miesto bol veľmi napínavý, keďže sa v ňom stretli 2 najlepšie mužstvá turnaja a to FK Strojári (študenti I. SŠ, 1. roč. ŠP výrobné technológie pre automobilový priemysel) a Zberači bavlny (študenti I. SŠ, 1., 2. a 3. roč. ŠP výrobné technológie pre automobilový priemysel a Riadiace systémy vo výrobnej technike). Po vyčerpávajúcom zápase nakoniec dominoval tím FK Strojári, ktorý porazil Zberačov bavlny 3:1.

Celkovými víťazmi 1. ročníka Halového futbalového turnaja Technikov sa stali FK Strojári, a ako prví mohli zapiť víťazstvo z Putovného pohára Technikov. Ocenenie Najlepší hráč turnaja si odniesol  Tomáš Pohančeník (Zberači bavlny) a Najlepší brankár Marek Nagy (FK Strojári).

Späť