Erasmus Village

napísal

V utorok 19. novembra sa vestibul pod aulou premenil na ERASMUS VILLAGE, kde mohli študenti, zamestnanci a návštevníci unverzity virtuálne „navštíviť“ Kazachstan, Tadžikistan, Česko, Rumunsko, Lotyšsko, Rusko či Grécko. Zahraniční študenti študujúci na SPU v rámci programov Erasmus, Erasmus Mundus ako aj v rámci bilaterálnej spolupráce   ponúkli prostredníctvom expozícií a prezentácií svojich krajín a univerzít zaujímavé informácie záujemcom o študijné pobyty v zahraničí takpovediac z prvej ruky.

Okoloidúci hlasovali za najzaujímavejší stánok, ktorým sa tento rok zaslúžene stal stánok Tadžikistanu, najmä vďaka bohatej ochutnávke tradičných jedál. Tvorcovia víťazného stánku - Aliev Tabarali a Mukim Siamardov, študujúci na FEŠRR v rámci programu Erasmus Mundus - CASIA získali vecné ceny. Rovnako aj Ondrej Petrus (2. FEM), ktorý sa hlasovacím lístkom zapojil do súťaže. Svoj stánok mala i študentská dobrovoľnícka organizácia Erasmus Student Network, ktorá pomáha zahraničným študentom začleniť sa do študentského života na SPU a rada privíta nových „medzinárodne orientovaných“ nadšencov do svojho „buddy tímu“.  I keď návštevnosť našej dediny sme rátali len na desiatky  a neúčasť  zástupcov niekoľkých krajín priniesla sklamanie pre viacerých slovenských študentov, ktorí sa zaujímali práve o tieto krajiny, veríme, že akcia splnila svoj účel a priniesla možnosť nadviazať neformálne kontakty medzi zahraničnými a slovenskými študentami ako i získať bližšie informácie o študijných pobytoch v zahraničí.

Kancelária zahraničných vzťahov a medzinárodných projektov ďakuje všetkým zúčastneným zahraničným i slovenským študentom, ktorí sa aktívne zapojili do akcie, ako aj členom ESN za pomoc pri organizácii tohto podujatia. 

Späť