Absolventi SPU v Nitre patria medzi TOP10  najžiadanejších na trhu práce

napísal

Portál Profesia.sk zostavil už po trinásty raz rebríček verejných vysokých škôl a fakúlt. Medzi desiatkou najvyhľadávanejších je aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, ktorá tentokrát obsadila siedme miesto. V rebríčku najžiadanejších slovenských fakúlt sa na dvadsiatej priečke umiestnila Technická fakulta SPU.

Každoročná analýza mapuje úspech absolventov na trhu práce počas predošlého roka. Umiestnenie závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prehliada životopisy absolventov, ktoré boli uverejnené na pracovnom portáli Profesia.sk. Rebríček tak nehodnotí úroveň vyučovania, ale zameriava sa na uplatnenie jednotlivých absolventov na trhu práce.  

Rebríček portálu Profesia.sk naznačuje, že čerstvo doštudovaní uchádzači majú náročnejšiu situáciu ako v predchádzajúcich rokoch. Podľa rebríčka najhľadanejších odborov je medzi zamestnávateľmi najväčší záujem o absolventov informatiky, strojárstva a ekonomiky, nasledujú spoločenské vedy, stavebníctvo a technika.

Viac na https://firma.profesia.sk/velky-rebricek-univerzit-fakult-podla-poziadaviek-z-trhu-prace-sucasna-situacia-absolventom-nepraje/

Späť