6. Akademický ples nitrianskych univerzít

napísal

V sobotu 19. januára 2013 sa v estrádnej hale Parku kultúry a oddychu v Nitre uskutočnil 6. Akademický ples nitrianskych univerzít. Kultúrno-spoločenské podujatie slávnostne otvoril Dr. h. c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD., rektor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a  prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. 

S ukážkami štandardnej plesovej choreografie Zbojnícka romanca a spoločenských tancov v programe vystúpili členovia nitrianskej Akadémie tanca, neskôr zazneli ukážky z kultového muzikálu Kabaret v podaní Viktórie Nagyovej a študentov Katedry hudby PF UKF.  Špeciálnym darčekom bola choreografia fascinujúceho tanca plného vášne v podaní 12 tanečníc, ktorá hostí uviedla do sveta jedného z najväčších muzikálov Kankán. Aj tento rok organizátori plesu obohatili program o zaujímavé novinky. Dámy a páni mohli potešiť svoje oči pohľadom na exkluzívne modely večerných šiat z novej kolekcie zima 2013, módnu prehliadku pripravil Salón Lilienne. A keďže ku krásnym šatám neodmysliteľne patrí aj krásny šperk, spoločnosť Diamonds International Corporation prezentovala v priestoroch PKO výstavu diamantov. V rámci diamantového prípitku a losovania vstupeniek dve účastníčky plesu boli obdarované prekrásnym darčekom. Hlavným lákadlom plesu bol už tradične orchester Gustav Brom Big Band, ale aj obľúbená Cimbálová muzika Jožky Severina z Kostic. Večerom sprevádzala Renáta Ryníková a Dušan Musil.

 Na plese nechýbalo chutné jedlo, ochutnávka vín, ktoré sponzorsky poskytla spoločnosť Chateau Topoľčianky, bohatá tombola a výborná nálada. Organizačnému tímu pod vedením Eleny Horskej a Miroslava Tvrdoňa, prorektorov SPU a UKF, sa aj tento rok podarilo pripraviť podujatie s príjemnou a neopakovateľnou atmosférou.

 

FOTOGALÉRIA J. Csillag  

FOTOGALÉRIA M. Cintula


PROGRAM A SPONZORI

 

Povedali o plese:

Ing. Danka Moravčíková: Tohoročný ples sa naozaj vydaril. Atmosféra a prostredie boli veľmi dobré, preto sme odchádzali nad ránom (poctivo až po poslednom tanečnom kole). Čas ubehol rýchlo aj vďaka pestrej programovej ponuke, ale hlavne vďaka výbornej kombinácii hudobných žánrov, pri ktorých si mohla prísť na svoje každá generácia. Keďže viem, čo znamená zorganizovať takéto podujatie, chcem sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí to bravúrne zvládli a my – účastníci sme sa mohli vynikajúco zabaviť. Jedinou „chybičkou krásy“ bol fakt, že sme už tradične nič nevyhrali ...

Ing. Jozef Magát:  Na minuloročnom plese sme s manželkou neboli, lebo s tým predchádzajúcim v roku 2011 sme neboli spokojní. Tohtoročný nás však veľmi milo prekvapil svojou úrovňou. Povedal by som, že bol o 100 % lepší ako ten pred dvoma rokmi. Ocenili sme výbornú hudbu do tanca i program.  Dámy sa tešili z módnej prehliadky exkluzívnych večerných rób, páni zase ocenili temperamentný Kankán. Viacerí si sťažovali, že na predchádzajúcich plesoch nebola dobrá strava. Myslím si, tento rok si nikto nemohol sťažovať. Jedlo bolo naozaj výborné. Tiež sa nám páčila krásna výzdoba a najmä príjemná atmosféra, vyčarená svetlom sviečok umiestnených v nádherných svietnikoch. Veľmi nás s manželkou potešilo aj losovanie vstupeniek. Usmialo sa na nás šťastie v podobe prekrásneho obrazu namaľovaného študentmi FZKI, dar rektora SPU.  To, že sme odchádzali o štvrtej ráno, hovorí za všetko.

Ing. Attila Tóth: Akademický ples bol veľmi príjemným podujatím. Už pri vstupe do hlavnej sály zaujala vkusná a elegantná výzdoba. Dobrá hudba, príjemná spoločnosť a atraktívny program umocnili výbornú atmosféru plesu. Zaujímavým spestrením bola aj ochutnávka vín sprevádzaná cimbalovou muzikou. Organizátorom plesu ďakujem za dobrú zábavu a príjemný zážitok.

 


Späť