Študenti FZKI dosiahli významný úspech. Dielo, na ktorom sa podieľali, získalo prestížnu cenu

napísal

Drevený objekt Rampolynå v Partizánskom získalo prestížne medzinárodné ocenenie BigSEE Architecture Award 2020. Na jeho tvorbe v rámci medzinárodného workshopu 1:1, ktorý sa konal v lete 2019, spolupracovali aj študenti Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva - Klaudia Dočekalová, 3. ročníka Bc. stupňa štúdia na študijnom programe krajinná a záhradná architektúra a doktorand Ing. Miroslav Čibik, pôsobiaci na Katedre záhradnej a krajinnej architektúry.

Dielo pod vedením dánskeho stolára a architekta Tobiasa Foged Permina a architektky Danici Pištekovej z ateliéru Woven navrhli a zrealizovali nádejní mladí architekti z rôznych miest a krajín. Dielo bolo okrem zaradenia medzi ocenené v celkovej kategórii nominované aj v kategórii Landscape Architecture ako najlepší projekt na ocenenie Grand Prix.

Nadnárodné ocenenie BigSEE Architecture Award každoročne vyberá najkvalitnejšie projekty z 18 krajín Európy v kategóriách: komerčná architektúra, rezidenčná architektúra, krajinný a urbánny priestor.

Slávnostné odovzdanie cien sa uskutoční 16. októbra 2020 v Ľubľane (Slovinsko), kde budú všetky ocenené projekty aj vystavené.

 

Späť