Aktuálne informácie

napísal

Pracovný portál Profesia.sk zostavil už po trinásty raz rebríček verejných vysokých škôl a fakúlt. Medzi desiatkou najvyhľadávanejších je aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, ktorá tentokrát obsadila siedme miesto. V rebríčku fakúlt sa na dvadsiatej priečke umiestnila Technická fakulta SPU.

napísal

V Dvoroch nad Žitavou sa 18. júna stretli poľnohospodári na 9. ročníku celoslovenských dní poľa. Tohtoročné prehliadky odrôd, výživy a ochrany rastlín sa v nadväznosti na súčasnú epidemiologickú situáciu v Slovenskej republike konajú netradične - formou poľných dní, ktoré prebiehajú od 3. júna a potrvajú do 3. júla. SPU v Nitre prezentovala rektorka Klaudia Halászová.

napísal

Na štyroch fakultách Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa 15. júna začali štátne skúšky inžinierskeho štúdia v akademickom roku 2019/2020. Pre všetky študijné programy sa štátnice konajú online. Zabezpečené sú všetky hygienické opatrenia.

napísal

Technická fakulta Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa v uplynulých mesiacoch aktívne zapojila do boja proti šíreniu nového koronavírusu. Pracovníci fakulty už od začiatku marca začali vyrábať ochranné štíty pomocou 3D tlačiarní a pomáhali našim zdravotníkom.

napísal

Témou mediálnych debát, ale aj osobných rozhovorov posledného obdobia, boli efekty pandémie, okrem tých zdravotných a obmedzujúcich aj tie, ktoré môžeme nazvať pozitívami. Nová situácia priniesla iné myslenie, inovácie v spôsobe práce a spolupráce aj na našej univerzite.