Poznávací zájazd SALZBURG

napísal

Poznávací zájazd SALZBURG Termín: 9. – 11. august 2019

Program:
9. august 2019 (piatok):
Odchod zo Slovenska o 6,00 h od ŠD A. Bernoláka. Doobeda krátka zastávka v areáli benediktínskeho kláštora v Melku – duchovného a kultúrneho srdca Dolného Rakúska. Popoludní návšteva hlavného mesta Soľnohradska, arcibiskupského kniežatstva a rodiska W. A. Mozarta – Salzburgu. Podvečer ubytovanie v blízkosti Salzburgu.
10. august 2019 (sobota):
Po raňajkách návšteva nemeckého Berchtesgadenu, kde sa turistom otvárajú unikátne soľné bane s typickými šmýkačkami, laserovou show a plavbou po krištáľovo čistom soľnom jazere. Popoludní návšteva tzv. Orlieho hniezda (Kehlsteinhaus) – horskej chaty, ktorá bola vybudovaná ako dar k 50. narodeninám Adolfa Hitlera. Nachádza sa v nadmorskej výške 1834 m a ponúka sa odtiaľ krásny výhľad na alpskú krajinu. Podvečer návrat do Rakúska a krátka zastávka v zámku Hellbrunn, ktorý sa preslávil ako miesto „vodných hier“.
11. august 2019 (nedeľa):
Po raňajkách návšteva Soľnej Komory a mestečiek na jazere Wolfgangsee – Sankt Gilgen a Sankt Wolfgang. Nádherná je vyhliadková plavba medzi týmito mestečkami. Popoludní návšteva dedinky Hallstatt, ktorá sa pre svoju unikátnosť dostala aj do Zoznamu UNESCO. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Účastníci zájazdu prosím nahlásiť ČOP, u detí číslo pasu,dátum narodenia, bydlisko a to do 12.júla 2019 
Ing. Renáte Záhorskej, PhD. kl. 5589 mail renata.zahorska@uniag.sk

Ísť späť