Divadelné predstavenie Syna či dcéru ?

napísal

Kultúrna komisia UO OZ PŠaV pri SPU v Nitre pozýva členov OZ, zamestnancov SPU a ich rodinných príslušníkov na divadelné predstavenie SYNA ČI DCÉRU ? ( komédia)

termín :  9. marca 2017 - štvrtok

Dokument na stiahnutie

 

ľahkonohá komédia z prostredia ženských kúpeľov

Ako si splniť sen o dieťati, keď to nie je také celkom jednoduché? Pozývame vás do ženských kúpeľov Lúčky - do doliny uprostred hôr, kde muži majú prístup iba na priepustky a iba v striktne naplánovanom čase plodných dní. Naporúdzi mladým ženám - ktoré urobia všetko preto, aby mali dieťa, ale aj tým zrelším, ktoré si naprávajú svoje naštrbené sebavedomie - je miestny personál a mládenci z vedľajšej dediny, ktorí sa neženia, lebo načo by nosili drevo do lesa. Veď aj oni majú svoje tajné plány. Kolorit dedinsko-kúpeľného života dopĺňajú ďalšie rázovité postavičky z liečebne, zábava s tancom a pesničkami, nechýba ani povestný ľudový liečiteľ. Z tohto všetkého vyrastá smutno-bláznivý humor obracajúci život zo všetkých strán.

Najsúkromnejší svet, do ktorého nás v komédii Táne Kusej vpúšťa pestrá skupina žien, je prekvapivý a vtipný. Inscenácia, ktorú režijne naštuduje mladá režisérka Adriana Totiková, ponúkne množstvo iskrivých situácií, živelnej energie, inteligentného humoru, ženského hereckého šarmu a bohatej fantázie. Možno sa napokon ukáže, že nie každá žena sa narodila s romantickým pohľadom filmovej Angeliky a nie každý muž dorástol v galantného gavaliera s rýdzimi úmyslami operného hrdinu, no určite je v každom z nich skrytá ozajstná ľudská túžba po porozumení a partnerskom pochopení. Na stretnutie s nimi však divák len tak ľahko nezabudne! A veríme, že sa pritom aj dobre zabaví.

hrajú: Lenka Barilíková, Eva Pavlíková, Daniela Kuffelová, Gabriela Dolná, Alena Pajtinková alebo Henrietta Rab a. h., Andrea Sabová, Eva Hlaváčová, Barbora Andrešičová, Ivan Vojtek, Anton Živčic, Juraj Ďuriš, Peter Oszlík, Roman Poláčik, Jakub Rybárik, Marián Viskup

Marta, prekladateľka z Bratislavy

Dana, stredoškolská profesorka z Martina

Lída, mäsiarka z Moravy

Drakulica, zdravotná vrchná sestra

Róžika, sekretárka z Komárna

Blanka, šička z Púchova

Matrtajka, upratovačka

Angelika, markíza anjelo

MUDr. Lachký/ Adam Ploditeľ

Sergej Dacej, kultúrny referent

Caruso, miestny inštalatér a operný spevák

Travolta, disco tanečník

Jano, šéf dedinskej kapely

Padebúr, amatérsky tanečník klasiky

Sova, študent medicíny


Späť