Slávnostné zhromaždenie pri príležitosti osláv 65. výročia

V aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa 10. októbra 2017 o 10.00 h uskutoční slávnostné zhromaždenie pri príležitosti osláv 65. výročia založenia univerzity.

Program:

1. Otvorenie
2. Slávnostný príhovor rektora SPU v Nitre
3. Udelenie ocenení
4. Príhovory pozvaných hostí
5. Kultúrny program

Sprievodné podujatia

10. 10. 2017

•   Filmotéka: Z televízneho archívu

Kongresová sála SPU v Nitre

12.00 - 15.00 h

• Záhradná slávnosť pre zamestnancov a hostí SPU v Nitre

areál Autoškoly Akadémia, Akademická 8

13.30 - 17.00 h

• Výstava Farby a plody jesene

skleníky Botanickej záhrady

12.00 - 15.00 h

Skleníky Botanickej záhrady SPU v Nitre budú opäť hýriť farbami. Návštevníkov zaujme pestrosť  a rozmanitosť známych aj menej známych druhov ovocia, zelenín a úžitkových rastlín.  Tento rok sa nesie v znamení čarovnej kolekcie flaškovcov (Lagenaria) a iných druhov čeľade tekvicovité (Cucurbitaceae). Potešia sa aj priaznivci chilli papričiek a novinkou bude prepojenie rastlinnej a živočíšnej ríše priamo v priestoroch výstavy. Podujatie potrvá do 13. októbra

• Predstavujeme Experimentálne centrum hospodárskych zvierat

Jazdecký areál, 9.00 - 14.00 h

9.00 - 10.00 h  ukážky testovania koní

10.00 - 11.00 h  hiporehabilitácia ako jedinečná liečebná metóda

11.00 - 12.00 h  „open field test“ ošípaných

13.00 - 14.00 h  ukážky stanovenia fyzikálnej a technologickej kvality mäsa

Experimentálne centrum hospodárskych zvierat je unikátnym a jedinečným pracoviskom Katedry špeciálnej zootechniky. Jeho náplňou je vedecko výskumné bádanie v oblasti biologickej výkonnosti a jej regulačných mechanizmov, šľachtenia a kvality jatočných produktov a stanovenia prirodzených vzorcov správania sa hospodárskych zvierat.

11. – 13. 10. 2017

Súčasťou osláv 65. výročia založenia SPU v Nitre budú aj podujatia nasledujúcich dní.

•  11. – 12. októbra od 10.00 do 15.30 h sa vo Výskumnom centre AgroBioTech SPU v Nitre bude konať prehliadka Svet vedy vo Výskumnom centre AgroBioTech SPU v Nitre. Podrobný program podujatia.

•  Ukážky činnosti Experimentálneho centra hospodárskych zvierat Katedry špeciálnej zootechniky sú pre vás pripravené aj na 11. októbra (program je rovnaký ako v predchádzajúci deň).

•  V areáli Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU, s.r.o. , v Kolíňanoch sa 12. októbra 2017 od 9.30 h uskutoční Univerzitný deň techniky zameraný na obrábanie pôdy, sejbu, hnojenie a ochranu plodín. (Pre všetkých záujemcov bude zabezpečený odvoz autobusmi od 8.30 h každú pol hodinu na parkovisku pred budovou Výskumného centra AgroBioTech. Rovnako bude zabezpečený aj odvoz späť na univerzitu.)

• Až do 13. októbra bude pokračovať výstava Farby a plody jesene v skleníkoch Botanickej záhrady (denne od 12.00 do 15.00 h).

tl_files/download/Pictures/Novinky 2017/aktuality/pozvanka65.jpg