Kalendár udalostí 12.10.2017

štvrtok, 12.10.2017

Výskumné centrum AgroBioTech SPU v Nitre pozýva zamestnancov a študentov SPU v Nitre na prehliadku s názvom: ,,Svet Vedy vo Výskumnom centre AgroBioTech SPU v Nitre“, ktorá sa uskutoční 11. – 12. októbra 2017 v čase od 10:00 do 15:30 h pri príležitosti 65. výročia založenia univerzity a 2. výročia otvorenia Výskumného centra AgroBioTech SPU v Nitre.

PROGRAM

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre vás srdečne pozýva na Univerzitný deň techniky, ktorý sa uskutoční 12. októbra 2017 o 9. 30 h v areáli Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU, s. r. o., v Kolíňanoch. Pilotný ročník bude zameraný na obrábanie pôdy, sejbu, hnojenie a ochranu plodín.

Pre všetkých záujemcov bude zabezpečený odvoz autobusmi už od 8. 30 h (a každú pol hodinu) na parkovisku pred budovou Výskumného centra AgroBioTech.  Rovnako bude zabezpečený aj odvoz späť na univerzitu.

  • Výstava Farby a plody jesene

skleníky Botanickej záhrady

12.00 - 15.00 h

 Skleníky Botanickej záhrady SPU v Nitre budú opäť hýriť farbami. Návštevníkov zaujme pestrosť  a rozmanitosť známych aj menej známych druhov ovocia, zelenín a úžitkových rastlín.  Tento rok sa nesie v znamení čarovnej kolekcie flaškovcov (Lagenaria) a iných druhov čeľade tekvicovité (Cucurbitaceae). Potešia sa aj priaznivci chilli papričiek a novinkou bude prepojenie rastlinnej a živočíšnej ríše priamo v priestoroch výstavy. Podujatie potrvá do 13. októbra