Nielen o zero waste v podnikaní. Výstava cirkulárnej ekonomiky

napísal

V priestoroch Technickej fakulty SPU v Nitre 5. marca otvorili jedinečnú výstavu cirkulárnej ekonomiky na Slovensku. Návštevníci môžu vidieť viac ako dvadsať produktov a služieb firiem, ktorým nie sú cudzie pojmy ako recyklácia, ekodizajn, opätovné používanie, refurbishing, upcycling alebo zero waste. Podujatie je súčasťou medzinárodného projektu MOVECO.

Témou výstavy je predstavenie inovatívnych a inšpiratívnych príkladov dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky predovšetkým zo Slovenska, ale aj zahraničia  (Nemecko, Rakúsko, Slovinsko, Maďarsko). "Výstava je dôkazom toho, že obehová ekonomika neznamená len recykláciu, čo je často považované za jediný spôsob vrátenia použitých materiálov späť do výroby. Zvyčajne je to celé o nápade, dizajne a šikovnosti. Mnohé hand made výrobky domácich majstrov napĺňajú princípy obehovej ekonomiky, možno nevedomky, už dávno. Na druhej strane, podnikatelia – aj z radov študentov - sa môžu inšpirovať myšlienkami vystavovateľov," povedala manažérka projektu MOVECO prof. Ing. Zuzana Palková, PhD.

Výstava  má putovný charakter – prechádza Nemeckom, Slovinskom, Slovenskom a Rakúskom, pričom každá krajina prezentuje projekt MOVECO, cirkulárne riešenia vo svete a svoje lokálne príklady dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky. Sprístupnená bude do konca marca v každý pracovný deň od 9.00 do 17.00 h.

 

Monitoring médií:

Nitraden.sk: Výstava cirkulárnej ekonomiky, ktorú otvorila Technická fakulta SPU

TASR: SPU sprístupnila výstavu cirkulárnej ekonomiky na Slovensku

Slovenský vidiek: Nielen o zero waste v podnikaní. Výstava cirkulárnej ekonomiky

 

 

Ísť späť