V Nitre sa dnes začal veľtrh vzdelávania Gaudeamus. Prezentuje sa aj Slovenská poľnohospodárska univerzita

napísal

Na výstavisku Agrokomplex dnes otvorili siedmy ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2019. V stánku Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, ktorá sa tento rok prezentuje na ploche štyridsať metrov štvorcových, nechýba ani expozícia Veda pre život.

Záštitu nad podujatím prevzala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová, veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, rektorka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Klaudia Halászová a rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Libor Vozár. Na otvorení sa zúčastnil aj riaditeľ Agrokomplexu, národného výstaviska, š.p.  Branislav Borsuk.

Počas dvoch dní sa v pavilóne M5 predstaví 287 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska, Holandska, Kanady, Fínska a Nemecka. Každoročne veľtrh navštívi asi 6-tisíc stredoškolákov z celého Slovenska, ktorí aktívne hľadajú svoje budúce pomaturitné štúdium. Výber z vyše 5-tisíc ponúkaných programov im uľahčí Poradenský servis, Testovacie centrum a Centrum kariérového poradenstva.

V stánku Slovenskej poľnohospodárskej univerzity  v Nitre získajú  mladí návštevníci odpovede na väčšinu svojich otázok priamo z prvej ruky. Zaujímajú sa najmä o  ponuku študijných programov, podmienky prijímacích skúšok, možnosti uplatnenia po absolvovaní štúdia  a pod.  K sprievodným podujatiam v stánku SPU patrí aj program Veda pre život. V ňom sa jednotlivé fakulty SPU prostredníctvom interaktívnych ukážok a zaujímavých exponátov snažia priblížiť stredoškolákom to najzaujímavejšie, čo sa u nich môžu naučiť.

Veľtrh potrvá do 6. novembra do 15.00 h.

Späť