Kam na vysokú školu: SPU na veľtrhu pomaturitného vzdelávania v Nitre

napísal

V rámci veľtrhu pomaturitného vzdelávania Kam na vysokú, ktorý odštartoval v Trnave, sa 30. januára konalo ďalšie podujatie pre záujemcov o štúdium, tento raz v Mestskej hale na Klokočine, v Nitre. Nechýbala na ňom ani SPU v Nitre.

Veľtrh má už štvorročnú tradíciu, v Nitre ho organizovali po druhýkrát. Ako informoval Miroslav Koleník, riaditeľ Národného kariérneho centra (NKC),zúčastnilo sa na ňom 25 domácich a zahraničných univerzít, najmä z Čiech a Dánska, ale aj firiem, zástupcov z praxe.

Stredoškolákom sa prezentovala aj Slovenská poľnohospodárska univerzita. S úvodným slovom v rámci interaktívnych prednášok vystúpil prorektor pre vzdelávanie doc. Milan Šimko, ktorý informoval o možnostiach štúdia na SPU, kultúrnych a športových aktivitách, záujmovej činnosti, podmienkach pre študentský život. Následne predstavili svoju činnosť všetky fakulty SPU.

Ako povedal prorektor, je to vynikajúca príležitosť, aby študenti z prvej ruky získali informácie o možnostiach štúdia. Veľtrh je už tradičným priestorom aj na prezentáciu subjektov z praxe. „Žiaľ, poľnohospodárske firmy sa na tomto podujatí neprezentujú. Rád by som ich vyzval, aby sa zúčastnili na takýchto veľtrhoch pomaturitného vzdelávania. Túto možnosť využívajú aj veľké firmy, napr. zástupcovia firiem z automobilového priemyslu. Študenti, ktorí sa hlásia na univerzity s technickým zameraním majú dobrý pocit, že môžu komunikovať aj priamo so zástupcami praxe. Firmy zase vysielajú signál mladým ľuďom, že majú o nich záujem,“ podotkol M. Šimko.  

Ako nás informoval riaditeľ NKC, okrem organizovania podujatí pre uchádzačov o štúdium,  začali vydávať aj časopis pre stredoškolákov. Sú v ňom predstavené všetky možnosti štúdia, ako aj rôzne príležitosti zamestnať sa. Budú ho mať  k dispozícii výchovní poradcovia na školách.

Tento rok sa SPU v Nitre zúčastňuje na všetkých šiestich veľtrhoch pomaturitného vzdelávania. Ďalší sa uskutoční v Banskej Bystrici (5. februára v priestoroch hotela Lux), následne v Prešove (6. februára v priestoroch Spojenej školy na ulici Ľ. Podjavorinskej) a road show ukončí v Košiciach (7. februára v Dome techniky).

 

 

Späť