Folkloristka a speváčka Petra Zaujecová vydala prvé CD

vložil: SPU Web Editor

V našon dvore ruža kvitňe, je názov prvého profilového CD folkloristky a speváčky Petry Zaujecovej, ktoré vyšlo v týchto dňoch. Cédečko je výsledkom jej 25-ročnej aktívnej činnosti v oblasti folklóru.

„Poslucháči tu nájdu piesne z Ponitria a Tekova, ktoré sú súčasťou môjho repertoáru s Orchestrom ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu pod vedením Miroslava Dudíka, ale aj úplne nové piesne, s výberom ktorých mi pomohol Marián Járek, významný predstaviteľ folklóru v Nitrianskom kraji“, prezradila absolventka SPU Petra Zaujecová.

CD vzniklo v spolupráci s Miroslavom Dudíkom, vo folklórnom svete uznávaným huslistom, spevákom, upravovateľom  ľudových piesní a organizátorom hudobného  folklórneho života  na Slovensku. Okrem toho sa na ňom podieľala aj ľudová hudba Dudíci z Myjavy s primášom Šimonom Dudíkom a ženská spevácka skupina folklórneho súboru Furmani z Nitry. Práve jej vedúci, Marián Hlavatý, bol jedným z ľudí, ktorí formovali Petru už od útleho detstva, keď pôsobila ako speváčka v detskom folklórnom súbore Borinka.

„Toto cédečko - od výberu piesní, až po jeho vydanie - vzniklo takpovediac v rodine, v spolupráci s ľuďmi blízkymi môjmu srdcu, ktorých mám úprimne rada, obdivujem ich. Od detstva sú mojim vzorom a významným spôsobom ovplyvnili a stále ovplyvňujú môj život. Všetkým im, vrátane mojich rodičov, patrí moje úprimné ďakujem“, vyjadrila sa P. Zaujecová.

 

Ing. Petra Zaujecová, PhD., je absolventkou Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU, v súčasnosti pôsobí ako odborná referentka pre štrukturálne fondy na Rektoráte SPU v Nitre. Od detstva sa venovala spevu, tancu a hre na husliach. Účinkovala v detskom FS Borinka, stredoškolskom FS Nitran a v rokoch 2005 – 2017 vo vysokoškolskom FS Zobor.  V roku 2014 vyhrala v súťaži mladých interpretov spevákov Cenu Janky Guzovej. Spieva prevažne piesne Ponitria, Tekova a Topoľčianska. Láske k folklóru učí aj najmladšiu generáciu detí vo folklórnom krúžku, ktorý vedie.

 

Späť