V predvianočnom futsalovom turnaji zvíťazilo mužstvo FBP

vložil: SPU Web Editor

V športovej hale SPU sa 13. decembra uskutočnil dvadsiaty ročník tradičného futsalového turnaja o Pohár predsedníčky univerzitnej organizácie, ktorý zorganizovala športová komisia Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy pri SPU v Nitre.  Zúčastnilo sa na ňom päť mužstiev – FAPZ, FBP, FEM, TF a Rektorát.

Podujatie otvorila predsedníčka UO OZ doc. Zuzana Hlaváčová a prorektor SPU pre komunikáciu a prax Ing. Ivan Takáč, PhD. V hale sa odohralo desať zápasov v ktorých padlo 37 gólov.

Turnaja bol opäť veľmi vyrovnaný, o poradí na prvých troch miestach rozhodol zisk jedného bodu. Po ročnej prestávke sa celkovým víťazom turnaja stalo mužstvo FBP.

Konečné poradie: 1. FBP, 2. TF, 3. FEM, 4. Rektorát, 5. FAPZ. Najlepším hráčom turnaja sa stal E. Janšto z FEM, brankárom Ľ. Gyurica z TF, strelcom M. Šnirc z FBP, ktorému sa podarilo prekonať súperových brankárov celkom 6 krát. S prehľadom rozhodoval Matúš Šturdík. Na záver sa aktéri stretli v zamestnaneckej jedálni internátu Mladosť na vyhodnotení a neformálnom posedení. Poďakovanie patrí kolegom, ktorí pomáhali pri príprave a organizácii turnaja. Boli to predovšetkým J. Dolinský, F. Cupák, R. Hrnčár, Ľ. Miklová, P. Magdina, M. Prístavka, M. Štrbavý, R. Savov a členovia výboru UO OZ PŠaV pri SPU.

Späť