TF a FEM spoločne na otvorení Auria Solutions

vložil: Renáta Chosraviová

V priestoroch priemyselného parku vo Vrábľoch sa 26. februára konalo slávnostné otvorenie nového výrobného závodu Auria Solutions Slovensko, s.r.o., na ktoré boli pozvaní zástupcovia Fakulty ekonomiky a manažmentu a Technickej fakulty SPU v Nitre.

Auria Solutions Slovensko, s.r.o., je globálna spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou interiérových súčastí do automobilov, ktorých základom sú vlákna. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili najvyšší predstavitelia spoločnosti, generálny riaditeľ z materskej spoločnosti zo Šanghaja, riaditeľ pre Európu a Južnú Afriku z Nemecka, prezident spoločnosti a riaditeľ z USA, ako aj predstaviteľ spoločnosti Jaguar Land Rover z Veľkej Británie, pôsobiaci na Slovensku, keďže hlavným odberateľom je práve uvedená  spoločnosť. Riaditeľom výrobného závodu vo Vrábľoch je Rajiv Batra.

Dekanka FEM prof. Elena Horská a dekan TF prof. Roman Gálik začali rozhovory s predstaviteľmi spoločnosti na tému spolupráce v oblasti odborných stáží a výberových prednášok či exkurzií pre obe fakulty. Bolo potešením stretnúť absolventov Technickej fakulty, pracujúcich v podniku, ako aj vypočuť si prezentáciu manažérky pre logistické systémy a distribúciu s ekonomickým vzdelaním. Ako vyplynulo z rozhovoru s HR manažérom, uvítajú spoluprácu pri personálnom budovaní finančného a účtovného oddelenia.

Späť