Róbert Bartolen a orchidea v interiéri

vložil: Renáta Chosraviová

Známy art florista Róbert Bartolen, víťaz Medzinárodnej design súťaže za rok 2019 – FUSION FLOWERS, absolvent FZKI SPU v Nitre, je jedným z umelcov, ktorí udávajú trendy vo floristickom svete. V rámci výstavy orchideí v Botanickej záhrade SPU sa 3. marca už tradične pod jeho vedením konal floristický seminár.

Záujem o podujatie bol aj tento rok veľký. Okrem širokej verejnosti sa na ňom zúčastnili aj žiaci záhradníckej školy v Rakoviciach a študenti FZKI SPU v Nitre v rámci predmetu viazanie a aranžovanie kvetín.

Kolekcia Róberta Bartolena  je zameraná na použitie orchideií ako črepníkového kvetu, ktorý má dlhodobú estetickú účinnosť v interiéri, či už v bytových alebo verejných priestoroch. Povyšuje interiérový kvet do florálneho objektu. Starostlivosť oň je bezproblémová a umožňuje k nemu ľahký prístup.

Celé objekty sú vytvorené z naturálnych materiálov, aby pôsobili stopercentne prírodne. Hlavným materiálom je mušľa ustrice, ktorá vytvára organickú štruktúru a tvar. Z nej sú vytvorené nádoby, ktoré sú doplnené rôznymi typmi orchideí. Celková voľba rastlín je koncipovaná tak, aby vynikol výrazný kvet orchideí, ale aj tvar originálnej nádoby.

Diela R. Bartolena sú vystavené na výstave Nežná krása orchideí, ktorá potrvá do 11. marca.

 

Späť