ESET Science Award má prvých laureátov. Cenu verejnosti získal profesor Marián Brestič

vložil: SPU Web Editor

Na galavečere v bratislavskej Redute vyhlásili 18. októbra laureátov prvého ročníka Eset Science Awards. Titul Výnimočná osobnosť slovenskej vedy získal Ján Tkáč z Chemického ústavu SAV, laureátkou v kategórii Výnimočný mladý vedec do 35 rokov sa stala molekulárna biologička Ľubomíra Tóthová z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a ocenenie výnimočný vysokoškolský pedagóg získal bioinformatik Tomáš Vinař z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Medzi piatimi finalistami v kategórii Výnimočná osobnosť slovenskej vedy bol aj profesor Marián Brestič z Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorý v ankete čitateľov denníka SME získal cenu verejnosti. Ocenenie si prevzal z rúk projektového manažéra SME a člena Nadácie Petit Academy Jána Palla. „Chcem sa poďakovať verejnosti, že si všimla a ocenila prácu, ktorú robím aj s mojimi kolegami. Som rád, že i napriek tomu, že poľnohospodárska veda nie je v centre záujmu spoločnosti, verejnosť vníma poľnohospodárstvo a poľnohospodársku vedu. Chceme mať krásnu krajinu, zdravé potraviny, zdravú vodu a zdravú pôdu, ktorú zanecháme pre budúce generácie. Myslím, že práve takéto motto oslovilo našu verejnosť, či už to boli naši bývalí študenti alebo ľudia na vidieku. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do ankety a zahlasovali za poľnohospodársku vedu,“ povedal profesor Marián Brestič.

Video z odovzdávania ocenení si môžete pozrieť na https://www.facebook.com/esetscienceaward/videos/442842286585263/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAnDdhTLYg6bEQLPTEtZyMk2F0lwP1409EfYHR8ZG8u5SgOsLTSgbuPrDKGmYIWW0I4E01Yd30_CPGi

Späť