Dnes sa otvorili brány veľtrhu Gaudeamus Akadémia Bratislava

napísal

V bratislavskej Inchebe dnes otvorili európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus - Akadémia Bratislava 2019, na ktorom sa prezentuje aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Stredoškoláci sa dozvedia priamo od zástupcov jednotlivých fakúlt podrobné informácie o  študijných programoch, možnostiach ubytovania, trávenia voľného času, ale i benefitoch, ktorých naša univerzita  ponúka viac než dosť.

Záštitu nad veľtrhom prevzala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky  Martina Lubyová, veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, rektor Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček a vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislava Miko.

Veľtrh priblíži návštevníkom ponuku 350 zastúpených univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Študenti si budú môcť vybrať z viac ako 7-tisíc študijných programov. Cieľom veľtrhu je poskytnúť študentom stredných škôl z Bratislavského regiónu komplexné informácie, poradenstvo a maximálnu podporu pri ich kľúčovom životnom rozhodnutí, ktorým voľba štúdia po maturite bez pochyby je.

Nerozhodným študentom pomôže Testovacie centrum a Poradenský servis. Každý študent si môže urobiť elektronický test "Na čo sa hodíš?" a zistiť, na ktoré odbory má najlepšie predpoklady. V Poradenskom servise je k dispozícii tím poradcov, ktorý študentom na základe výsledkov testu pomôže vybrať vhodnú školu, fakultu, alebo študijný odbor.

Stredoškoláci môžu využiť Centrum kariérového poradenstva alebo konzultácie priamo s kariérovými poradcami, ktorí im pomôžu pri voľbe budúcej kariéry na základe ich predpokladov. Túto informáciu môžu študenti zohľadniť už pri voľbe vysokej školy. Odborným návštevníkom veľtrh v tomto roku ponúkne unikátny sprievodný program s názvom "Pedagogické centrum", kde bude prebiehať program prednášok, seminárov a konzultácií zameraný špeciálne na výchovné poradcu a pedagógov stredných škôl.

Veľtrh potrvá do štvrtku 26. septembra. Navštívte nás v hale D, stánok č. 13.

 

Späť