Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Vo Výskumnom centre AgroBioTech SPU v Nitre sa 5. novembra uskutočnil Inovačný workshop Uplatnenie absolventov v agrosektore a potravinárstve, ktorý v rámci svojich aktivít na Slovensku organizoval EIT Food Hub.

vložil: Renáta Chosraviová

V Botanickej záhrade SPU v Nitre zakvitli nové druhy orchideí – vzácny druh Dracula bella a Bulbophyllum Wilbur Chang.

vložil: SPU Web Editor

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplex dnes otvorili siedmy ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2019. Slovenská poľnohospodárska univerzita sa tento rok prezentuje v stánku s rozlohou štyridsať metrov štvorcových. Nechýba v ňom ani expozícia Veda pre život.

vložil: Renáta Chosraviová

Slovenská poľnohospodárska knižnica pri SPU v Nitre v októbri otvorila novú študovňu – tento raz virtuálnu. Cieľom projektu je otestovať záujem študentov SPU o skriptá a učebnice v digitálnej forme.

vložil: Renáta Chosraviová

Veľkú príležitosť ako presvedčiť mladých ľudí, aby sa nebáli práce v agrosektore otvára pripravovaná reforma Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Aká je šanca, že sa jej to podarí? Majú mladí ľudia voči práci v agrosektore predsudky? Ako im môže pomôcť štát? To boli hlavné otázky diskusie Agropolitika EÚ a podpora mladých farmárov. Organizoval ju 30. októbra v Kongresovom centre SPU v Nitre portál EURACTIV Slovensko s podporou EÚ, spoluorganizátorom bola SPU.