Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Sú jednou z najrozmanitejších rastlín a zároveň najobľúbenejšou izbovou rastlinou. Rastú na celej zemeguli, okrem Antarktídy. Ich nežnú krásu môžu v týchto dňoch obdivovať aj návštevníci Botanickej záhrady SPU v Nitre. Už tradičná výstava orchideí sa koná od 13. do 27. februára. Keďže orchidey začínajú kvitnúť od konca novembra, v súčasnosti sú rozvinuté v plnej kráse.

vložil: SPU Web Editor

Láska má veľa podôb aj veľa možností, ako ju prejaviť. Pri príležitosti sviatku zaľúbených Slovenský Červený kríž opäť oslovil verejnosť a vyzval ju k darovaniu krvi. Dvadsiaty štvrtý ročník  Valentínskej kvapky krvi sa na SPU uskutočnil 12. februára v študentskom domove Antona Bernoláka.

vložil: SPU Web Editor

Na národnej taipeiskej univerzite v Taipiei na Taiwane sa na prelome januára a februára uskutočnil desiaty ročník Finančnej líderskej konferencie. Na jej príprave aj tento rok spolupracovala Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre.  Študenti FEM tu vystúpili s prednáškami pre tamojších stredoškolákov a zároveň pomáhali organizátorom s prípravou aktivít, hier a večerného programu.

vložil: SPU Web Editor

Pre záujemcov o štúdium na Fakulte biotechnológie a potravinárstva sa otvorili brány 8. februára. Návštevníci v prvej časti programu získali základné informácie o fakulte, možnostiach štúdia, odbornej praxi, prijímacom konaní, uplatnení absolventov a pod.

vložil: Renáta Chosraviová

Na začiatku kalendárneho roka v januári, keď sa otvorili brány Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva otvorila nový akreditovaný kurz arboristika v správe a údržbe zelene.