Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

Priniesť nový floristický obzor a dať možnosť  záujemcom  uvidieť a vnímať niečo, čo bežne v obchode neuvidia. Aj toto bol zmysel jedinečného podujatia -  floristického seminára Orchidea a jej krása, ktorý 20. februára v Botanickej záhrade SPU v Nitre viedol top slovenský a svetoznámy módny dizajnér a florista Róbert Bartolen, absolvent Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa 13. februára stretli účastníci devätnásteho ročníka celoslovenského seminára Sieťové a informačné technológie, ktorý sa konal pod záštitou rektorky SPU doc. Klaudie Halászovej.

vložil: Renáta Chosraviová

Indonézia je štvrtá najľudnatejšia krajina na svete, v minulom roku sa počet jej obyvateľov priblížil k 265,4 miliónom. Krajina má veľmi silnú ekonomiku, ktorá je na šestnástej svetovej priečke. Týmito reáliami otvorila veľvyslankyňa Indonézskej republiky na Slovensku Adiyatwidi Adiwoso Asmady zaujímavú tematickú prednášku Indonézia dnes (Indonesia Today) na Fakulte ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre.

vložil: SPU Web Editor

Veľvyslankyňa Indonézskej republiky v SR J.E. Adiyatwidi Adiwoso Asmady pri príležitosti návštevy Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre zavítala aj do knižnice.

vložil: Renáta Chosraviová

Sú jednou z najrozmanitejších rastlín a zároveň najobľúbenejšou izbovou rastlinou. Rastú na celej zemeguli, okrem Antarktídy. Ich nežnú krásu môžu v týchto dňoch obdivovať aj návštevníci Botanickej záhrady SPU v Nitre. Už tradičná výstava orchideí sa koná od 13. do 27. februára. Keďže orchidey začínajú kvitnúť od konca novembra, v súčasnosti sú rozvinuté v plnej kráse.