Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Slovenská asociácia univerzitného športu vyhlásila 5. decembra výsledky ankety o najlepšieho univerzitného športovca za rok 2018. Medzi ocenenými športovcami je aj Bc. Filip Marinov, študent FEŠRR SPU v Nitre, ktorý v marci reprezentoval Slovensko v streľbe na akademických majstrovstvách sveta v  Kuala Lumpur v Malajzii.

vložil: Renáta Chosraviová

Posledný novembrový deň vyvrcholili Študentské dni nitrianskych univerzít. Na programe bol tradičný Imatrikulačný ples SPU. Tento rok však bolo podujatie predsa len výnimočné  – konalo sa už šesťdesiaty raz.  

vložil: SPU Web Editor

Vďaka mediálnej podpore, s ktorou sa stretlo otvorenie Laboratória spotrebiteľských štúdií FEM, prejavili viaceré subjekty a osobnosti záujem o výskumné možnosti tohto unikátneho pracoviska. Medzi nimi bol aj britský veľvyslanec Andrew Garth, ktorý navštívil fakultu 23. novembra.

vložil: SPU Web Editor

Vzhľad na reze a na nákroji, textúra, chuť, vôňa, šťavnatosť a celkový dojem. Také boli hodnotiace kritériá poroty, ktorá testovala vzorky výrobkov siedmich súťažných tímov na tradičnom festivale domácich klobás Klobásovica 2018. Uskutočnil sa 28. novembra v študentskom domove A. Bernoláka ako jedno z podujatí Študentských dní nitrianskych univerzít.  

vložil: SPU Web Editor

Lektori čínskeho jazyka Mgr. Su Yang a Mgr. Zhang Mengqi zorganizovali 28. novembra pre študentov a frekventantov kurzov čínštiny na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre príjemné posedenie spojené s rozličnými aktivitami.