Aktuálne informácie

vložil: Renáta Chosraviová

V Kaštieli vo Svätom Antone v Banskobystrickom kraji sa 2. – 3. septembra konal 27. ročník celoslovenských poľovníckych slávností  Dni svätého Huberta. Podujatie už tradične organizuje Múzeum vo Sv. Antone, Slovenská poľovnícka komora a Slovenský poľovnícky zväz v Bratislave pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

vložil: Renáta Chosraviová

Členovia FS ZOBOR sa v rámci svojich letných aktivít zúčastnili aj na 49. ročníku Medzinárodného festivalu folklóru Ziem Górskich v Zakopanom, Poľsko. Výsledkom ich úspešného vystúpenia a dôstojnej reprezentácie svojej alma mater a krajiny je krásne strieborné umiestnenie.  

vložil: Renáta Chosraviová

Zamestnanci Centra informačných a komunikačných technológií (CIKT) SPU v Nitre – Ing. Ľuboš Határ a Ing. Marek Urban vytvorili malé elektronické zariadenie - „informačný úľ“ a internetovú stránku na monitorovanie života včiel uprostred mesta. Monitorovanie spustili 21. júla, relevantné dáta získali od začiatku augusta.

vložil: Renáta Chosraviová

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa už tradične úspešne prezentuje na medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex v Nitre. Tohtoročný 44. ročník sa  koná od 17. do 20. augusta pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

vložil: Renáta Chosraviová

S ľútosťou oznamujeme, že nás 16. augusta 2017 vo veku 88 rokov navždy opustil bývalý kolega a dekan Prevádzkovo ekonomickej fakulty Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre prof. Ing. Július Ševčík, CSc.