Aktuálne informácie

vložil: SPU Web Editor

Dekanka Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU v Nitre doc. Oľga Roháčiková prevzala z rúk podpredsedníčky NSK a poslankyne NR SR Ing. Evy Antošovej pamätný list predsedu NSK Milana Belicu za úspešnú spoluprácu a podporu rozvoja NSK. Slávnostné oceňovanie bolo súčasťou workshopu na tému Spolupráca a podpora podnikateľských aktivít, ktorý 12. novembra organizoval Úrad NSK.

vložil: Renáta Chosraviová

Deň vysokoškoláka na Fakulte ekonomiky a manažmentu má už svoju tradíciu. Zmyslom je pomôcť študentom stredných škôl pri rozhodovaní sa o budúcom štúdiu a zároveň im poskytnúť predstavu o tom, ako vyzerá jeden deň študenta na univerzite.

vložil: Renáta Chosraviová

Súčasťou Študentských dní nitrianskych univerzít je už obľúbená akcia Erasmus Village. Aj na tohtoročnej, ktorá sa konala 13. novembra, zahraniční študenti študujúci na SPU a UKF v Nitre v rámci programov Erasmus+, bilaterálnej či inej spolupráce, ponúkli prostredníctvom expozícií a prezentácií svojich krajín a univerzít zaujímavé informácie „z prvej ruky“. 

vložil: Renáta Chosraviová

Vysoké školy 21. storočia prechádzajú digitálnou transformáciou. Doba sa vyvíja a informačné technológie sú nevyhnutnou a pevnou súčasťou každej prednášky. O tom, ako budú univerzity vyzerať v budúcnosti sa diskutovalo na pôde SPU v Nitre počas konferencie UNINFOS 2019. Dvadsiaty piaty ročník sa konal 6. - 8. novembra v Kongresovom centre SPU v Nitre. Spoluorganizátorom konferencie bolo združenie EUNIS-SK, ktorého členom je aj naša univerzita.

 

vložil: Renáta Chosraviová

V Kolíňanoch sa 9. novembra konal už tradičný výlov rýb. Pozvanie vedenia SPU na čele s rektorkou doc. Klaudiou Halászovou na túto spoločenskú udalosť prijali aj predstavitelia mesta, VÚC a priaznivci univerzity.